Po ruskej invázii na Ukrajinu mnohé krajiny pochopili význam jadrovej energie.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Podpredseda vlády pre Plán obnovy a odolnosti by mal vysvetliť svojim vládnym kolegom, že úloha tohto plánu nie je primárne v dotovaní Slovenska 6 miliardami eur, ktoré treba vyčerpať.
Európska komisia nedávno Maďarsku schválila zmeny v zmluvách o výstavbe a financovaní dvoch nových blokov jeho jedinej jadrovej elektrárne.
Sú to práve malé jadrové reaktory, ktoré by mohli doplniť obnoviteľné zdroje energie v podmienkach, keď napríklad nesvieti slnko, nefúka vietor či je sucho.
Nemecká vláda "blokuje" povolenia potrebné pre nové reaktory v maďarskej jadrovej elektrárni Paks, sťažujú sa Maďari.
Dopyt po elektrine sa podľa viacerých európskych štúdií počas nasledujúcich 30 rokov zdvojnásobí.
Reaktor Olkiluoto 3 už začal dodávať elektrinu do národnej siete.
Rozhodnutie francúzsky prezident nazval "voľbou pokroku a dôvery vo vedu a techniku".
Európskym vedcom sa podarilo pomocou jadrovej fúzie vygenerovať za päť sekúnd rekordných 59 megajoulov termálnej energie.
Viedeň právne kroky vopred avizovala.
Budúcnosť projektu výstavby novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach je otázna. Nové vedenie ministerstva hospodárstva celý projekt analyzuje.
Tretí mochovský blok má za sebou opakovaný náhrev. Počas neho v decembri a v januári boli vykonané všetky naplánované testy.
Macron súčasne poukázal na to, že viac ako 60 percent elektrickej energie Francúzska pochádza z jadrových elektrární.
Pápež František sa stretol s obeťami havárie jadrovej elektrárne vo Fukušime.
Prvé dva bloky jadrovej elektrárne v Mochovciach (EMO) čaká v nasledujúcich dvoch rokoch výmena technológií sekundárneho okruhu.
Rozsah prechodu z uhlia na plyn sa líši podľa trhu a závisí od dostupnosti uhoľných a plynových elektrární a infraštruktúry.
Prvý blok Atómovej elektrárne Mochovce spustili do skúšobnej prevádzky pred 21 rokmi. Aktivisti z Global 2000 na protest obsadili slovenskú ambasádu.
S jadrovou energiou počíta aj napriek havárii v japonskej jadrovej elektrárni vo Fukušime v roku 2011.
Jadrové zariadenia boli vlani prevádzkované bez závažných udalostí, ktoré by viedli k príkazu na zníženie výkonu alebo na odstavenie reaktora.
Podľa organizátorov sa na protestoch v hlavnom meste Tchaj-pej zúčastnilo 10 000 ľudí.