Rokovania sa mali už v utorok začať v egyptskej Káhire.
Moskva presadzuje postupný prístup k denuklearizácii KĽDR, ktorý by zahŕňal aj recipročné kroky, vrátane čiastočného zrušenia sankcií OSN.
Deväť štátov, ktoré disponujú jadrovými zbraňami, minulý rok vynaložilo celkovo 73 miliárd dolárov na ich údržbu či modernizáciu.
Washington nebude akceptovať koncoročný termín, ktorý mu dal Pchjongjang na ústupky v pozastavených rozhovoroch o jadrovom programe.
"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.
Americká spravodajská komunita sa domnieva, že severokórejský vodca Kim Čong-un nie je pripravený na jadrové odzbrojenie.
KĽDR by mala podľa harmonogramu počas šiestich až ôsmich mesiacov odovzdať 60 až 70 percent svojich jadrových hlavíc Spojeným štátom alebo tretej krajine.
Spojené štáty plánujú odstúpiť od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu z roku 1987, vyhlásil ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Rusko víta perspektívu jadrového odzbrojenia Severnej Kórey. Bude pri ňom tiež pomáhať. Podľa Mun Če-ina summit ukončí posledný konflikt studenej vojny.