Môžete si z nej uvariť čaj alebo si ňou ochutiť pokrmy. No má ešte oveľa širšie využitie.
Jahňacie mäso je ozajstná delikatesa, aj keď posledné desaťročia sa v našich kuchyniach prakticky nevyskytuje.
Krajina bačov, ktorá pred pol druha storočím chovala takmer tri milióny oviec, si konečne môže pochutnať na vlastnej jahňacine.
Záujem o jahňacie mäso na Slovensku výrazne rastie, bude preto dostupné aj počas roka.
Mäso na ihle môžeme pripravovať na panvici, v rúre aj grilovať. Ponúkame vám niekoľko receptov.
Tradičné chute slovenskej Veľkej noci s jej údenými šunkami, so šalátmi, s veľkonočným baránkom a varenými vajíčkami a k tomu štipka nových nápadov.
Na jej kúpu vo väčšom množstve však zostáva len jeden týždeň.
Letné grilovačky si užívajú aj profesionáli, či už sa griluje na dreve, na uhlí, v pahrebe, na ohni, pomocou ihiel alebo položením kvalitnej suroviny na gril.
Tradičné chute slovenskej Veľkej noci s jej údenými šunkami, šalátmi, veľkonočným baránkom a varenými vajíčkami a k tomu štipka nových nápadov.
V mnohých kresťanských krajinách je jahňa veľkonočným symbolom. Jahňacie mäso pochádza z mladých oviec vo veku od 5 do 12 mesiacov.
Jahňacina patrí na veľkonočný stôl. Ponúkame niekoľko receptov pre inšpiráciu.
To najlepšie z dobrého a najkrajšie z pekného... tak vyzerá stôl, ktorý starostlivo a s nadšením prestierajú Slováci pre svojich najbližších.
Jahňacinu považujú gurmáni za delikatesu. Na Slovensku je však na okraji záujmu spotrebiteľov. Do roka sa zje v prepočte na jedného obyvateľa len jedna porcia
Vepřo-knedlo-zelo, svíčková, škubánky, rajská a koprovka... mnohé české dobroty sú doma aj na Slovensku. Aj vďaka histórii, ktorá nás pred sto rokmi spojila.
Pochúťky z mladých zvierat boli spojené s oslavami jari.
V súčasnej ponuke obchodov má baranie a jahňacie mäso minimálne zastúpenie, pritom Slovensko je salašnícka veľmoc.
Väčšina veľkonočných jahniat sa aj tohto roku vyvezie na zahraničné trhy. Jahňacina, typické veľkonočné jedlo Talianov, Slovákov neláka.