Textár Ján Štrasser spomína na Mira Žbirku.
Pred pár dňami oslávil tanečník, choreograf a režisér Ján Ďurovčík okrúhlu 50-ku.
Kniha rozhovorov s Jánom Štrasserom s významnou slovenskou osobnosťou.
Patrí k významným prekladateľom ruskej literatúry a nemeckej poézie. Textársky sa podieľal aj na legendárnych muzikáloch ako Cyrano z predmestia či Neberte nám princeznú.
Herečku Zuzanu Kronerovú síce dobre poznáme, ešte viac sa však o nej dozvieme z knihy Jána Štrassera Optimistka z presvedčenia Zuzana Kronerová, ktorá práve vyšla.
V bohatej knižnej tvorbe rozhovorov Jána Štrassera je táto kniha výnimočná.
Kniha rozhovorov Žiť svoju báseň vypovedá o živote a diele Ivana Štrpku od jeho detstva, literárnych začiatkov v časopise Mladá tvorba a vzniku dnes už legendárnej básnickej skupiny Osamelí bežci až dodnes.
Rankov, Štrasser či Vadas. Literárny projekt Medziriadky predstavuje aj tvorbu týchto autorov spolu so začínajúcimi tvorcami. Organizátori vyhlásili 9. ročník súťaže.
Kniha rozhovorov s knižnými vydavateľmi predstavuje osem osobností, ktoré stoja za vydávaním kvalitných kníh pôvodnej slovenskej tvorby.
Dvaja rôzni autori, dve výpovede o rôznych životných príbehoch, no jeden spoločný menovateľ – pamäť. Laureátmi prestížnej literárnej Ceny Dominika Tatarku za rok 2016 sa stali Alexander Balogh a Ján Štrasser.
František Mikloško citlivo rozpráva o osobných témach ako rodina, priateľstvá či náboženstvo. Už od vysokoškolských štúdií sa angažoval v tzv. tajnej cirkvi.
Táto kniha je vizuálne – zvonku i zvnútra – estetickým artefaktom (Palo Bálik, Lucia Gardin). Má 16 dômyselne pomenovaných častí a pod ich nadpismi sú výroky – sentencie diela Alty Vášovej Úlety.
Ján Štrasser okorenil svoj literárnokritický návrat do 60. rokov 20. storočia štipľavými frčkami na margo zlozvykov povrchnosti kovaných arbitrov.
Od roku 1968 po rok 2008 – to je časový prierez tvorbou Jána Štrassera v prvej časti knihy Až. Obsahuje po jednom texte zo všetkých jeho doterajších zbierok básní a piesňových textov.
Knižné rozhovory s Altou Vášovou zachytávajú osobný i literárny život poprednej slovenskej prozaičky, scenáristky a dramaturgičky Slovenského filmu.
Ján Štrasser (1946), ktorý bol redaktorom literárnej revue i politického týždenníka a napísal niekoľko básnických zbierok i piesňové texty, vydáva knihu Zavadzajme tu!
Pri príležitosti nedožitých 90. Okudžavových narodenín sa Jiří Vondrák rozhodol tvorbu ruského velikána pripomenúť. Podujatie Vondrák spieva Okudžavu sa nieslo v znamení hudby aj spomienok.
Ľudia s potrebou partnerského podnetu, ktorí na to, aby rozprávali o sebe, potrebujú záujem druhých. K nim patrí aj básnik a prekladateľ Ján Buzássy.