Mladík sa snažil preplaziť extrémne úzkym tunelom, známym ako "pôrodný kanál".
Záchranári dostali hlásenie, podľa ktorého skupina zhruba 25 turistov rôznych národností bola na prehliadke ľadových jaskýň.
Hlavný priechod je dlhý viac ako 5 km, vysoký 200 m a široký 150 m. Jaskyňa je taká rozľahlá, že má dokonca vlastný poveternostný systém, doplnený oblakmi a hmlou.
Kultúrna tradícia sa dedila z generácie na generáciu a k už tak zlovestnej povesti jaskyne pridala vrstvu mystiky a strachu.
Zábery priamo z jaskyne zachytila mReportérka Ľubka Šeroňová.
Križna Jama je štvrtým najväčším známym podzemným ekosystémom na svete.
Očakáva sa, že jaskyňa môže prísť o ľadovú zásobu, ak bude doterajší vývoj pokračovať.
Španielsko je krajinou s najväčším počtom nálezísk jaskynných malieb z obdobia paleolitu na svete.
Amerického výskumníka v jaskyni postihlo krvácanie do žalúdka a bol na pokraji kolapsu.
Stopy zachované v jaskyni La Roche-Cotard sú nový a dôležitý príspevok k poznatkom o správaní neandertálcov.
Jaskyňa Mandrin v južnom Francúzsku poskytla dôkazy, že prví ľudia používali luky a šípy v Európe už v období asi pred 54 000 rokmi.
Zaujímavosťou je, že vo Važeckej jaskyni slovenskí zoológovia ako prví na svete objavili a neskôr v roku 2013 opísali nový druh chvostoskoka.
Jaskyňa dlhá asi 37 metrov sa nachádza v Tisovci, ale v súčasnosti nie je prístupná pre verejnosť, lebo v nej prebieha výskum.
Na Silickej planine, ktorá je súčasťou Národného parku Slovenský kras, objavili jaskyniari ešte v júni doposiaľ neznámu priepasť.
Len koncom júna pribudla v provensalskom Marseille atrakcia, aká nemá vo svete páru: v modernej Ville Méditerranée vybudovali v podzemí, pod vodnou hladinou, repliku jaskyne Cosquer s pravekými maľbami.
Pod rozsiahlym antarktickým šelfovým ľadovcom, v jaskyni vysoké stovky metrov, žijú kŕdle malých krevetových živočíchov.
Ide o jedinú ochranárom známu lokalitu, kde netopiere v Poloninách zimujú.
Prístupná pre verejnosť v najbližších mesiacoch apríl a máj je vždy o 10.00, 11.30, 13.00 a 14.30 h. Driny sú vyhľadávanou atrakciou Malých Karpát.
Vedci objavili vo francúzskej jaskyni detský zub a kamenné nástroje patriace rodu Homo sapiens staré 54 000 rokov.
Na nezvyčajný úkaz narazili pri výkope stavebného zárezu.