Tento a ďalšie podobné výskumy môžu byť dôležité pre budúce objavovanie vesmíru a najmä očakávané misie, pri ktorých chce ľudstvo vystavať kolónie na Mesiaci či Marse.
Raketa vyniesla na obežnú dráhu Zeme aj satelit. Ide o röntgenový teleskop, ktorý by mal vedcom pomôcť lepšie pochopiť vznik a vývoj vesmíru.
Malá kapsula vypustená japonskou sondou Hajabusa 2 smerom k Zemi už pristála v odľahlej oblasti južnej Austrálie, a priviezla vzorky z asteroidu Ryugu.
Japonská vesmírna agentúra JAXA a Toyota sa dohodli na vývoji mesačného vozidla. Asi neprekvapí, že na pohon využije palivové články, s ktorými má japonská automobilka bohaté skúsenosti.
Japonská vesmírna agentúra JAXA zverejnila videozábery situácie, pri ktorej sa sacia hubica sondy Hajabusa 2 úspešne dotkla povrchu planétky Ryuga.
Asteroid je vzdialený približne 280 miliónov kilometrov od Zeme.
Sonda sa s odobratými vzorkami z asteroidu vráti podľa plánov späť na Zem do konca roka 2020.
Dáta, ktoré zhromaždila japonská lunárna sonda SELENE, potvrdili existenciu 50 kilometrov dlhej a 100 metrov širokej jaskyne.
Japonsko vyslalo do vesmíru družicu Astro-H určenú pre röntgenovú astronómiu. Vedci ju budú využívať na pozorovanie vzdialených čiernych dier a galaxií.
Projekt vzbudzuje nádeje na oživenie japonských vesmírnych misií, JAXA však ešte nemá pre vyslanie rakety na Mesiac zabezpečené finančné prostriedky.