Polícia požiadala verejnosť o svedecké výpovede.
Veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Andy Garth sa pre Pravdu vyjadril k prípadu použitia novičku proti Sergejovi Skripaľovi a jeho dcére Julii.
Julija do údajne vyrazila do Salisbury, aby otcovi oznámila, že sa bude vydávať za svojho dlhoročného priateľa.
Zdravotníci, ktorí zachránili niekdajšieho ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliu, neočakávali, že obete útok toxickou látkou prežijú, píše BBC.
Personál nemocnice v Salisbury, kde sa dvojica zotavovala, sa tiež obával, že by sa sám mohol stať obeťou nervovej látky.
Julia Skripaľová poskytla agentúre Reuters exkluzívny rozhovor, v ktorom povedala, že "je rada, že prežila pokus o vraždu."
Dcéra bývalého ruského špióna povedala, že jej "život sa po útoku obrátil hore nohami" a do budúcnosti dúfa v návrat do Ruska.
Mayovej poradca pre národnú bezpečnosť oznámil, že bola zvýšená ochrana ďalších prebehlíkov, ktorí by takisto mohli byť ohrození.
Chemikom v kauze otravy Skripaľovcov veľa vecí nesedí a teórii o novičku skôr neveria. Docent Ladislav Štibrányi pripomína, že ani jedna strana neukázala jasné dôkazy.
54-ročný bývalý dôstojník ruskej tajnej služby FSB s kódovým menom Gordon používa aj meno Michail Savickis, ako aj dva ďalšie pseudonymy.
Rusi údajne v minulosti testovali, či je možné niekoho otráviť, ak sa nervovo-paralytická látka nanesie na kľučku dverí.
Britská premiérka Theresa Mayová pred časom uviedla, že na otravu Skripaľovcov použili látku novičok, ktorá sa vyrábala v 70. a 80. rokoch 20. storočia v Sovietskom zväze.
Juliu Skripaľovú podľa Ruska britské úrady po prepustení z nemocnice násilne izolujú.
Dcéra Sergeja Skripaľa Julija, ktorá sa stala obeťou útoku nervovým plynom, odmietla pomoc, ktorú jej oficiálne ponúklo ruské veľvyslanectvo v Británii.
Britský The Sun citoval aj nemenovaného priateľa Skripaľovcov, ktorý tvrdí, že páchateľa "nikdy nechytia. Pravdepodobne je späť v Moskve a popíja vodku."