Výstava sa pokúša prehĺbiť kritické povedomie o kozmohumanizme, futurologickom myslení a alchýmii. Ukazuje smerom k regenerácii živých vzťahov.
Július Koller je dnes vo svete jedným z najrešpektovanejších slovenských umelcov. Navštívte jeho antimúzeum.
Dizajnérka Marina Žiaková hovorí, inšpirácie nasáva celý život. V umení, ale aj na prechádzke do Horského parku.
Tento rok si svet pripomína 50. výročie založenia Rímskeho klubu, organizácie, ktorá spojila podnikateľov, bývalých štátnikov a vedcov, aby zapôsobili na verejnú mienku.
Na jeseň minulého a v zime tohto roka sa uskutočnilo viacero medzinárodných výstav, ktoré sa pokúsili o rozšírenie západného kánonu dejín súčasného umenia a zhodnotili aj príspevok slovenských umelcov do umenia nových tendencií po 2. svetovej vojne.
Pred časom začali diela povojnových výtvarníkov, tvoriacich na východ od Nemecka, nakupovať renomované svetové galérie. Nie je preto náhoda, že Západ začal objavovať umelcov z krajín strednej Európy.
Výstava Július Koller. Anti show predstavuje doteraz najväčšiu retrospektívnu výstavu umelca, ktorého dielo ma kľúčový medzinárodný význam v umení 60. rokov minulého storočia.
V tradičných bilancujúcich anketách za uplynulý rok o tom padla možno len jedna nesmelá zmienka, ale pre slovenské vizuálne umenie bol rok 2015 prelomový.