Jedným z dôvodov, prečo dnes v Hollywoode štrajkujú filmoví tvorcovia, sú obavy z umelej inteligencie a kritické hlasy zazneli aj z Česka, kde AI dokonale napodobnila hlas zosnulého Zlatého Slávika.
Obľúbený herec, spisovateľ a divadelník zomrel pred 20 rokmi. Propomeňte si ho na fotografiách.
Je dcérou slávneho otca, ktorý sa rád hral so slovami. Lucia Molnár Satinská tiež pracuje so slovami, no ako vedkyňa v Jazykovednom ústave. Čo by na to asi povedal Julo Satinský?
Vyberáte pre svojich priateľov či rodinu knihy, ktorými ich potešíte na Vianoce? Tu sú novinky na knižnom trhu.
Výstava mapuje cestu od prvého stretnutia dvojice, cez spoločné tvorivé začiatky a účinkovanie nielen v Štúdiu L+S.
Radostná správa – to je komiksový príbeh Lasicu a Satinského na pozadí krátkych dejín legendárneho Divadla na korze, spoločenského odmäku 60. rokov, prudkého obratu a nástupu normalizácie.
OLIVER BAKOŠ: Možno, že mafia uniká polícii práve pod nákladom údeného, ktoré tesne pred zatknutím odhodí.
JAKUB PROKEŠ: Milan Lasica bol rešpektovaný a obdivovaný divadelník, humorista, dramaturg, herec, režisér, textár i moderátor. A či sa to niekomu páči, či nie, bol veľký človek.
ĽUBOMÍR FELDEK: Tvorivá sloboda, ktorej symbolmi obaja členovia L+S boli už od svojho nástupu, nebola zadarmo, bolo treba si ju zas a znova každodenne vybojovávať.
Do batôžka, Za dedinou, Ja som optimista... Pripomeňte si obľúbené skladby, ktoré spieval Milan Lasica.
Reedícia legendárnej knihy s podtitulom Listy rodákom o nebezpečenstvách, ktoré im hrozia.
Neboli silní ako Hulk. Nedokázali pretínať objekty laserovým zrakom či vystreľovať zo zápästia pavúčie siete. A predsa boli Milan Lasica a Július Satinský superhrdinovia svojej doby.
Hudobník, skladateľ, humorista, dramaturg, herec a jeden z vôbec prvých slovenských „geekov“ Jaro Filip by sa v sobotu 22. júna dožil 70 rokov.
Aj život v byte môže byť poriadne napínavý a dobrodružný. Najmä ak ide o byt na Dunajskej ulici v Bratislave, kde sídlila redakcia mesačníka Gundžovníky na čele s Júliusom Satinským.
Július Satinský bol vášnivým pisateľom listov. Keď v 60. rokoch jeho švagrovia emigrovali zo Slovenska, rozhodol sa udržiavať rodinné vzťahy pomocou vlastnoručne vyrábaného časopisu – Gundžovníka.
Jej piesne vedia aj po rokoch vyčariť úsmev na perách. Veď kto by nechcel zahodiť za hlavu všetky starosti, ako spieva vo svojom najväčšom hite Jana Kocianová?
Inscenáciu Plné vrecká peňazí si možno budete najlepšie pamätať z dvojplatne Milana Lasicu a Júliusa Satinského.
Kedy ste naposledy napísali niekomu list? Július Satinský ich v rokoch 1962 až 1965 napísal minimálne 155.
Dvadsiatnik Julo (z ktorého raz bude slávny Satinský) a o pár rokov mladšia Oľga (krásna tanečnica a budúca prekladateľka) sú obaja z Dunajskej ulice.