Južná Kórea je v stave pohotovosti a je pripravená dokončiť manévre, ktoré vykonáva spoločne s USA.
Severokórejský vodca nariadil armáde, aby urobila ďalšie cvičenia na zvýšenie vojenskej pripravenosti svojich jadrových síl tvárou v tvár „agresii“.
Jun Sok-Jol sa stretne s japonským premiérom Kišidom. Je to prvá takáto návšteva za 12 rokov.
Odpálenie rakety tvrdo kritizujú aj Spojené štáty a Japonsko.
Manévre majú ešte viac posilniť spoluprácu krajín vo vzduchu, na súši, na mori, vo vesmíre či v oblasti kybernetickej bezpečnosti.
Na výstave v Paríži predstavia svetovú raritu. Prvý raz si tam návštevníci budú môcť pozrieť Čikdži - najstaršiu zachovanú knihu na svete.
Juhokórejská vláda v pondelok oficiálne navrhla odškodnenie obetí nútených prác z obdobia okupácie Japonskom v rokoch 1910 - 1945.
Pchjongjang zvyšuje zásoby obohateného plutónia použiteľného na výrobu jadrových zbraní, uvádza Soul.
Pchjongjang reaguje na všetky spoločné americko-juhokórejské cvičenia nahnevane a označuje ich za prípravu na inváziu do Severnej Kórey.
Zimné obdobie prináša problémy so suchou pokožkou.
Medzinárodné letisko Čedžu zrušilo všetkých 466 vnútroštátnych a 10 medzinárodných letov.
Reaguje tým na osobitné cestovné podmienky pre návštevníkov z Číny, ktoré Soul a Tokio zaviedli pre obavy zo šírenia koronavírusu.
Juhokórejský prezident Jun Sok-jol uviedol, že armáda Južnej Kórey by mala reagovať "jasnou odvetou" pri jadrových provokáciách KĽDR.
Podobný incident bol z Kórejského polostrova hlásený naposledy pred piatimi rokmi.
Priemerne sa juhokórejským ženám v reprodukčnom veku za posledný rok narodilo 0,8 dieťaťa.
Jedna z balistických striel dopadla do tesnej blízkosti juhokórejských teritoriálnych vôd, čo je prvý takýto incident od kórejskej vojny v 50. rokoch.
Incident sa stal v juhokórejskom Soule. Zahynulo najmenej 151 ľudí, ďalší utrpeli zranenia. Medzi obeťami je aj 19 cudzincov.
Krajiny sa navzájom obviňujú z narušenia námornej hranice.
Kórejskú demilitarizovanú zónu začali vytvárať v roku 1953. Vtedy trojročnú kórejskú vojnu ukončilo prímerie, ktoré podpísali zástupcovia KĽDR, Číny a OSN.
Utorkový severokórejský test, ktorý bol piatym počas desiatich dní, ostro odsúdili tak Spojené štáty, ako aj NATO.