Spojené štáty súhlasili s vyňatím Južnej Kórey z nového cla na dovoz ocele, stanovili však pre juhokórejskú oceľ dovoznú kvótu.
Stretnutie sa má odohrať 29. marca v hraničnej dedine Pchanmundžom v demilitarizovanom pásme, ktoré od seba Severnú a Južnú Kóreu oddeľuje.
Fínske ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že trojstranné rozhovory boli zamerané na "zmenšenie napätia na Kórejskom polostrove".
Foal Eagle/Key Resolve zahŕňajú pozemné, námorné a vzdušné vojenské cvičenia aj počítačové simulácie.
Bývalý prezident čelí obvineniam z korupcie či sprenevery.
Za návrh hlasovalo 2964 členov Celočínskeho zhromaždenia ľudových zástupcov. Proti boli dvaja.
Trump v telefonáte s Munom potvrdil svoj zámer stretnúť sa vodcom Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) do konca mája.
MARIÁN REPA: Severná Kórea založila svoju zahraničnú politiku na vlastníctve nukleárnych zbraní.
Juhokórejský prezident Mun Če-in uvítal plánovaný summit medzi prezidentom USA Donaldom Trumpom a severokórejským vodcom Kim Čong-unom ako "historický míľnik".
Na prerušení cvičenia sa dohodli začiatkom januára počas telefonického rozhovoru juhokórejský prezident Mun Če-in a jeho americký náprotivok Donald Trump.
Južná a Severná Kórea sa dohodli na usporiadaní spoločného summitu.
Juhokórejská delegácia sa po rozhovoroch v Severnej Kórei vrátila do vlasti.
Dvojdňovou návštevou chce Soul presvedčiť Pchjongjang, aby obnovil dialóg o denuklearizácii so Spojenými štátmi i medzinárodným spoločenstvom.
Podľa citovaného zdroja by mali vyslanci doručiť severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi list od juhokórejského prezidenta.
General Motors predal minulý mesiac na juhokórejskom trhu o pätinu menej áut, čo je dôsledok jej rozhodnutia zatvoriť jeden zo závodov v krajine.
Podľa odhadov juhokórejských aktivistov bolo 200-tisíc žien nútených pracovať v nevestincoch slúžiacich japonskej armáde v čase druhej svetovej vojny.
"Severná Kórea dáva najavo, že je prístupná rozhovorom s USA, a tiež USA hovorí o dôležitosti dialógu," vyhlásil v pondelok juhokórejský prezident.
Severná Kórea je ochotná rokovať so Spojenými štátmi. Podľa juhokórejského prezidenta Mun Če-ina to uviedol severokórejský generál Kim Jong-čchol. Biely dom chce vedieť, či to Pchjongjang myslí vážne.
"Obe Kórey vzájomne spolupracovali a olympiáda bola usporiadaná úspešne. USA ale uvrhli hrozbu vojny na Kórejský polostrov," uviedlo severokórejské ministerstvo.
Pchjongjang svojich expertov zriedka vysiela na medzikórejské rokovania.