"Severná Kórea dáva najavo, že je prístupná rozhovorom s USA, a tiež USA hovorí o dôležitosti dialógu," vyhlásil v pondelok juhokórejský prezident.
Severná Kórea je ochotná rokovať so Spojenými štátmi. Podľa juhokórejského prezidenta Mun Če-ina to uviedol severokórejský generál Kim Jong-čchol. Biely dom chce vedieť, či to Pchjongjang myslí vážne.
"Obe Kórey vzájomne spolupracovali a olympiáda bola usporiadaná úspešne. USA ale uvrhli hrozbu vojny na Kórejský polostrov," uviedlo severokórejské ministerstvo.
Pchjongjang svojich expertov zriedka vysiela na medzikórejské rokovania.
Prítomnosť predstaviteľov KĽDR na pjongčanských olympijských hrách sa všeobecne považuje za dôkaz mierneho oteplenia vzájomných vzťahov medzi oboma Kóreami.
Sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una a ďalší predstavitelia KĽDR boli v Soule ubytovaní v päťhviezdičkovom hoteli Walkerhill.
Čche Son-sil odsúdili za zneužívanie právomoci, úplatkárstvo a ďalšie zločiny.
Severokórejský vodca chce ďalej prehĺbiť terajšiu vrelú klímu zmierenia a dialógu.
Pozvanie sprostredkovala počas spoločného obeda predstaviteľov oboch krajín Kimova sestra Kim Jo-džong.
PETER JAVŮREK: Ako vie každý maturant, počas antických olympijských hier sa v Grécku vyhlasoval pokoj zbraní.
Stovky demonštrantov sa v Pjongčangu pred Olympijským štadiónom dostali krátko pred otváracou ceremóniou olympijských hier do stretov s políciou.
Spoločná vlajka, pod ktorou budú kórejskí športovci z oboch častí politicky, ale aj ekonomicky rozdeleného polostrova štartovať na blížiacich sa ZOH, spôsobila v Japonsku búrku nevôle.
Súčasťou delegácie, ktorú Severná Kórea vyšle na nadchádzajúce zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu, bude aj mladšia sestra vodcu Kim Čong-una.
Do Južnej Kórey priplával trajekt so 140 členmi umeleckého súboru z KĽDR, ktorí v krajine vystúpia v priebehu zimných olympijských hier.
V horách neďaleko juhokórejskej metropoly Soulu boli cez víkend nájdené propagandistické letáky, ktoré do krajiny zrejme vyslal severokórejský režim.
Severná Kórea chce v utorok vyslať do Južnej Kórey trajektom 140-členný umelecký súbor, ktorý bude v krajine vystupovať počas zimných olympijských hier.
Japonská vláda predložila Južnej Kórei protest proti "neprijateľnému" používaniu spoločnej kórejskej olympijskej vlajky, na ktorej sú vyobrazené sporné ostrovy.
Dediča a zástupcu riaditeľa spoločnosti Samsung I Če-jonga prepustili v pondelok z väzenia.
Kritici varujú, že po skončení zimných olympijských a paralympijských hier sa KĽDR k zbrojným testom znovu vráti.
V 30. rokoch minulého storočia tento znak pripomínajúci oštep začal používať nacistický vodca Adolf Hitler a znak stal známym ako Kampfrune, runa boja.