Nie ja ťažké schudnúť, no ťažké je si vysnívanú váhu udržať. Vo výsledku to znamená, že je potrebné zamerať sa nielen na rýchle zhadzovanie kilogramov, ale na trvalú udržateľnosť.
Hlad. Slovo, ktoré je najčastejšou asociáciou k akejkoľvek forme diéty. Mnoho z nás si totiž pod chudnutím predstavuje cestu plnú utrpenia a odriekania.
Svetové správy potvrdzujú, že takmer polovica dospelej populácie na celom svete sa snaží schudnúť. Čo však treba robiť, aby bol proces úbytku nechcených kilogramov úspešný?
Zdravé chudnutie sa začína na jednom až poldruha kilogramu za týždeň. Ako sa popasovať s váhou a „dať dole“ za mesiac takmer päť kilogramov?
S vychutnávaním čierneho moku sa spájajú väčšinou dobré správy pre našu líniu. Odborníci však prichádzajú aj s opačným názorom.
Máte predsavzatie, máte plán aj systém. Avšak vaša cesta k štíhlej postave zas a znova nemá šťastný koniec. Mnoho ľudí pritom pri chudnutí robí zásadné chyby.
Poteší chuťové bunky a vyčarí úsmev na tvári. Otázkou však je, či dokáže dodať telu dostatočné množstvo výživných látok a či spôsobuje priberanie na váhe.
Vek, kedy sa to láme. Tri krížiky síce nie sú katastrofou, ale môžu spôsobiť ženám bažiacim po zhadzovaní kilogramov problémy. Čo stojí za priberaním v tomto veku?
Je skutočne potrebné v honbe za zdravím meniť zaužívané zvyky a vyberať si nové spôsoby stravovania?
Cvičenie, počítanie kalórií a tvrdá disciplína. Pokiaľ sa snažíme zhodiť nadbytočné kilogramy držaním prísnej diéty a nejde to podľa našich predstáv, niečo nie je v poriadku.
Zložité počty, ale zato zaujímavé výsledky. Odborníci prichádzajú s vzorcom, podľa ktorého si dokážeme určiť to, koľko energie potrebujeme počas dňa, aby sme skutočne schudli.
Aj vy ste sa už niekedy túžili najesť skutočne do sýtosti bez výčitiek svedomia, ale do plného žalúdka? Tak presne pre vás sa hodí poznať jedlá a suroviny, z ktorých sa nepriberá.
Veľká lúpež chladničky. Aj takto sa dajú označiť stavy pažravosti, ktoré nás prepadnú vo večerných či nočných hodinách. Čo je toho príčinou?
Zmena stravovacieho plánu zacielená na redukciu telesnej hmotnosti má svoje špecifiká, ktorých vysvetľovanie patrí do rúk skutočných odborníkov.
Odborníci na výživu varujú, že ak pri chudnutí odrátavame hodiny, kedy sa diéta skončí, tak to nemá zmysel.
Kvapká z vás pot, cvičíte, zvyšujete objemy nabehaných kilometrov, počítate kalórie a váha stále nejde smerom nadol. Čo je najhoršie, občas sa dokonca úplne nečakane vyšvihne hore.
Odborníci sa svorne zhodujú, že zmena návykov pitného režimu dokáže mať na svedomí úbytok tukových vankúšikov zo stredu tela.
Obmedzovanie energie prijatej z jedla nie je jedinou cestou ako trvalo zmeniť svoju váhu k lepšiemu. Ako na to?
Potešia chuťové poháriky, ale pri pravidelnom popíjaní sa negatívne podpíšu aj na našom výzore. Niektoré druhy nápojov majú totiž priveľa kalórií.
Hoci sa môže na prvý pohľad zdať, že zásoby tukového tkaniva nemajú žiadne výhody, opak je pravdou. A to za predpokladu, ak ho v tele nie je príliš veľa.