Prváci na vysokej škole potrebujú na adaptovanie približne mesiac. Okrem úplne iného spôsobu výučby sú pre nich novinkami aj rôzne pozície, s ktorými sa stretnú.
Jedna z vízií o profesiách, ktoré majú v roku 2050 patriť k najžiadanejším, prináša aj úplne nové pozície, ktoré si v niektorých prípadoch vyžadujú špecifické nároky na vzdelanie.
Štúdium na vysokej škole: Niekoho motivuje perspektíva dobrej práce, iného pravdepodobnosť vyššieho platu v budúcnosti. Čo patrí k jeho najväčším plusom?
Bezprostredný, kolegiálny vzťah učiteľ – študent je veľmi obohacujúci a výrazne zlepšuje kvalitu i výsledky vzdelávania.
Až v 60 percentách pracovných ponúk vyžadujú dnes zamestnávatelia od uchádzačov ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka. U vysokoškolákov to pokladajú za samozrejmosť.
Sociálne štipendium poskytuje štát študentom denného štúdia 1. a 2. stupňa na ktorejkoľvek vysokej škole na Slovensku. Podmienky sú všade rovnaké.
Ak sa chystáte na vysokú školu, myslite na to, že pripraviť sa dobre na prijímacie skúšky sa viac ako oplatí, inak môžete pohorieť. Najdôležitejšie je venovať učeniu dostatok času.
Chystáte sa na skúšky na vysokú školu? Prinášame vám tipy ako ich úspešne absolvovať.
Zamestnávateľom na Slovensku dlhodobo chýbajú najmä odborníci s technickým vzdelaním. Absolventi vysokých škôl týchto smerov patria k najžiadanejším a nebude to inak.
Vysoké školy každý rok opustia tisíce absolventov rôznych odborov. Neraz sa však stane, že s diplomom skončia napríklad v pokladnici v obchode, alebo aj na úrade práce. Prečo?
Čo všetko je dôležité a na čo nesmiete zabudnúť, ak sa chystáte na vysokú školu?
Školské prostredie prešlo najmä pre pandémiu viacerými zmenami. Do reality akademického sveta vstúpila digitalizácia, vzdelávanie formujú pokročilé technológie.
Viac než tretina stredoškolákov si strednú školu vyberala s očakávaním, že ich pripraví na vysokú školu.
Mnohí maturanti nemajú presnú predstavu ani o štúdiu, ani o svojom budúcom povolaní. Jednou z pomôcok, ako zistiť, čo je pre nich vhodné, môže byť test osobnosti.
Možností štúdia na vysokých školách je veľa, no nie všetky odbory sú všeobecne známe. S niektorými ste sa možno dosiaľ nestretli.
Máte doma maturanta, ktorý stojí pred rozhodnutím - kam na vysokú školu? Odborníci radia, aby mladý človek dal najmä na vnútornú motiváciu a svoje silné stránky.
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre má aktuálne zosúladených 240 študijných programov. Hovoríme s prorektorkou pre vzdelávanie prof. PaedDr. Janou Duchovičovou, PhD.
Maturanti sa už pripravujú na skúšku dospelosti, tí, ktorí uvažujú o vysokej škole, by mali rátať s tým, že ich čakajú nové podoby vzdelávania.
Ak vám príde rozhodnutie o neprijatí na štúdium na vysokej škole, zachovajte chladnú hlavu a nepanikárte.
Pre väčšinu mladých ľudí je maturita prvou z veľkých životných skúšok. Ak sa rozhodnú študovať na vysokej škole, čaká ich krátko nato ďalšia, prijímačky. Čo je dôležité pre ich zvládnutie?