Priemerný očakávaný plat absolventov vysokých škôl uvádzaný v ich životopisoch, keď vstupujú na trh práce, je 935 eur mesačne.
Vývoj pracovného trhu na Slovensku je pre mladých ľudí hľadajúcich si prácu priaznivý.
Nedostatkov pri podávaní prihlášok na vysoké školy môže byť viacero. Vybrali sme päť najčastejších. Vyhnite sa im a ušetríte si nielen čas, ale aj nervy a peniaze.
Zistite si všetky dostupné informácie o prijímacom konaní: štruktúra, organizácia, atmosféra, bodovanie testov a možnosti bonusových bodov.
Národné porovnávacie skúšky nahrádzajú alebo dopĺňajú prijímacie skúšky na desiatky fakúlt. Prinášajú zjednodušenie prijímacieho konania a viaceré výhody.
Zástupcovia rôznych slovenských univerzít vysvetľujú, prečo by si mali študenti vybrať práve ich vysokú školu.
Vstupnou bránou na vysokú školu či univerzitu je podanie prihlášky. Môžete ju podať aj elektronicky a ušetriť si tak cestu na poštu.
Čo všetko by ste mali vedieť predtým, ako si vyberiete pre vás tú správnu vysokú školu? Dôležité sú nielen odbor štúdia a forma, ale aj poloha školy či mimoškolské aktivity.
Právo, matematika či manažment? Doma či v zahraničí? Viac ako 41-tisíc tohtoročných maturantov čaká dôležité rozhodnutie - kam poslať prihlášku na vysokú školu.
O ľudí vo firme sa treba starať ako o investície. Vernostné programy, ak sú dobre pripravené, zamestnancov motivujú a nepozerajú sa na ponuky od konkurencie.
Slovensko patrí v rámci Európskej únie ku krajinám, kde si mladí ľudia zháňajú len ťažko prácu. Podľa Eurostatu takmer každý tretí Slovák do 24 rokov nemá zamestnanie.
Prihláška musí byť doručená v termíne určenom fakultou alebo vysokou školou. Na školy s talentovými skúškami sa prihlášky podávajú už od mesiaca november.
Počet prihlášok na zahraničné univerzity naznačuje, že záujem slovenských maturantov o zahraničné vysoké školy sa z roka na rok zvyšuje.
O štipendium môže požiadať každý študent prvého štúdia v dennej forme, ktorý má na území SR trvalý pobyt, ak neprekročil štandardnú dĺžku štúdia a mesačný príjem jeho rodiny nie je vyšší ako hranica príjmu stanovená na základe životného minima.
Nasledujúce dni budú stáť budúci maturanti pred neľahkým rozhodnutím. Budú si vyberať, na ktorú vysokú školu pošlú prihlášky!
V prvých mesiacoch nového roka väčšina slovenských fakúlt vysokých škôl uzatvára termín podania prihlášok. Výberom vysokej školy dokáže mladý človek ovplyvniť svoj osud.