Pred nástupom na štúdium na vysokej škole, by si mal každý osvojiť základné pojmy a formy štúdia.
Prihlášku treba doručiť v termíne určenom fakultou alebo vysokou školou. Na školy s talentovými skúškami sa prihlášky podávajú už od novembra.
Ak má človek rozhodnúť o svojej budúcnosti, nie je to ľahké. Výber vysokej školy a študijného odboru preto nemožno brať na ľahkú váhu.
Na vysokej škole získate množstvo teoretických poznatkov. V závislosti od budúcej profesie potom niektoré poznatky využijete, niektoré zabudnete.
ČSOB ponúka študentský FUN účet pre mladých od 15 až do 28 rokov. Mladí do 19 rokov ho získajú automaticky bez poplatku.
Študenti, ktorí nemajú dostatok vlastných prostriedkov a nezískali štipendium, si môžu skúsiť požičať peniaze od štátu.
Pri určení povinnosti hradiť školné na verejných a štátnych vysokých školách sú dôležité tri faktory: forma štúdia, jazyk a celková doba štúdia.
Okrem financií od rodičov a práci popri štúdiu možno získať peniaze na štúdium z rôznych iných zdrojov. Študenti môžu napríklad požiadať o štipendium.
Stredoškoláci si majú čo sa týka štúdia v zaharničí z čoho vyberať - najmä ak sa počas strednej školy zodpovedne venovali angličtine.
Štyria zamestnávatelia odpovedajú na štyri otázky o uplatniteľnosti a očakávaniach absolventov vysokých škôl.
Priemerný očakávaný plat absolventov vysokých škôl uvádzaný v ich životopisoch, keď vstupujú na trh práce, je 935 eur mesačne.
Vývoj pracovného trhu na Slovensku je pre mladých ľudí hľadajúcich si prácu priaznivý.
Nedostatkov pri podávaní prihlášok na vysoké školy môže byť viacero. Vybrali sme päť najčastejších. Vyhnite sa im a ušetríte si nielen čas, ale aj nervy a peniaze.
Zistite si všetky dostupné informácie o prijímacom konaní: štruktúra, organizácia, atmosféra, bodovanie testov a možnosti bonusových bodov.
Národné porovnávacie skúšky nahrádzajú alebo dopĺňajú prijímacie skúšky na desiatky fakúlt. Prinášajú zjednodušenie prijímacieho konania a viaceré výhody.
Zástupcovia rôznych slovenských univerzít vysvetľujú, prečo by si mali študenti vybrať práve ich vysokú školu.
Vstupnou bránou na vysokú školu či univerzitu je podanie prihlášky. Môžete ju podať aj elektronicky a ušetriť si tak cestu na poštu.
Čo všetko by ste mali vedieť predtým, ako si vyberiete pre vás tú správnu vysokú školu? Dôležité sú nielen odbor štúdia a forma, ale aj poloha školy či mimoškolské aktivity.
Právo, matematika či manažment? Doma či v zahraničí? Viac ako 41-tisíc tohtoročných maturantov čaká dôležité rozhodnutie - kam poslať prihlášku na vysokú školu.
O ľudí vo firme sa treba starať ako o investície. Vernostné programy, ak sú dobre pripravené, zamestnancov motivujú a nepozerajú sa na ponuky od konkurencie.