IVAN HOFFMAN: Otázka, či bol minulý režim skutočne horší ako ten dnešný, je legitímna. Kladieme si ju však iba preto, že súčasný režim je otrasný.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Nadobudnutie ekonomickej prevahy národnými štátmi by nebolo možné bez vytvárania ekologického dlhu, teda nerovnomernej ekologickej výmeny s inými oblasťami sveta.
IVAN HOFFMAN: Niekedy pred rokom napísal komentátor Martin Zvěřina článok „Stredovek analytikov“.
LENKA BUCHLÁKOVÁ: S týmto tvrdením prišiel Robert Shiller, nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu. Podľa neho v dnešnom svete prežijú len tí, ktorí sú ochotní podvádzať.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Uverili sme, že jedine priemyselné spoločnosti podporujúce nekonečný materiálny rast môžu priniesť prosperitu a rozvoj, ktorých synonymom sa stal neobmedzený konzum.
Na nákupy dnes stačí odpracovať kratší čas ako v roku 1989, na nové bývanie naopak treba oveľa viac času, vyplýva z analýzy.
IVAN HOFFMAN: Ak už systém nemožno opraviť, treba sa ho zbaviť. Živorenie v nedôstojných pomeroch nebýva spôsobené absenciou rozumu, ale absenciou odvahy.
IVAN HOFFMAN: Keď sa z času na čas objaví politik, ktorý sa pokúsi realizovať nejaký dobrý nápad, splniť predvolebný sľub, zväčša to má katastrofálne dôsledky.
IVAN HOFFMAN: S víťazstvom pravicových, respektíve liberálnych „realistov“, sa zvyčajne roztvárajú nožnice medzi bohatými a chudobnými.
PETER TAKÁČ: Od predindustriálnej doby sa koncentrácia CO2 v atmosfére zvýšila o polovicu a metánu až dvaapolkrát.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Nedávno pri našom náhodnom stretnutí poznamenal istý slovenský veľkopodnikateľ, že zisk z farmaceutického biznisu stojí za reč a nie zisk z podnikania v strojárstve.
PETER WEISENBACHER: Základnou úlohou akéhokoľvek štátu je zabezpečiť fyzické prežitie svojich občanov a občianok, respektíve osôb, ktoré sa na jeho území zdržiavajú.
IVAN HOFFMAN: Práca človeka kultivuje, prácou sa realizujeme. Ak sme v práci dobrí, dáva nám pocit užitočnosti, sebavedomie. Bez práce spoločnosť nefunguje.
IVAN HOFFMAN: Zdá sa, že sme z najhoršieho vonku, a to je tá správna chvíľa stať sa po bitke generálom. Celý svet ráta škody, spôsobené karanténou.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Súčasné opatrenia vo svete idú proti konkurencii. To môže viesť k zmene ekonomického modelu. Môže sa ním stať kapitalizmus štátnych bánk a štátnych korporácií.
ALENA KREMPASKÁ: Táto kríza potvrdzuje, aký nevyhnutný je sociálny štát, jeho zásahy a ochrana. Nesmú z nej vypadávať najchudobnejší, pretože sú vždy najzraniteľnejší.
RADOVAN GEIST: Tvrdiť, že nedôveru v stále nerovnejší svet spôsobuje neschopnosť či neochota más pochopiť, že sa v ňom máme dobre, je nepoctivé a nesprávne.
IGOR GREXA: Pred 90 rokmi, 20. januára 1930, sa narodil Zbyněk Fišer, známejší pod pseudonymom Egon Bondy.
PETER TAKÁČ: Ľudia na zhromaždeniach síce požadovali slobodu (zbavenú od rodinkárstva a protekcionizmu), no namiesto nej dostali slobodu bez rovnosti.
IVAN HOFFMAN: Jedno majú študenti naprieč časom spoločné. Neochotu akceptovať premisu, že žijú v najlepšom možnom svete. Hádam je to tým, že nezažili horší.