Jeho diagnóza bola veľmi zlá: disekcia aorty. Život ohrozujúci stav. Krv preniká z dutiny aorty do jej steny, aorta sa začala trhať...
V čase pandémie, keď mnoho lekárov ambuluje len cez telefón, vypracovala kardiologička Katarína Dulková Abecedu zdravia. Chce do ľudí vliať nádej.
V čase, keď čoraz viac ľudí pracuje z domu, sa odporúča pravidelne sa pri tom zdvihnúť zo stoličky a hýbať sa. Sedavý životný štýl totiž aj bez toho čoraz viac preniká do nášho každodenného života.
Príbeh zakladateľa prenatálnej kardiológie na Slovensku, primára Michala Holáňa, je priam neuveriteľný. Na medicínu išiel proti svojej vôli. Prečo zmenil názor?
O tom, že sex pomáha nášmu zdraviu, sa popísalo už viac ako dosť. Aj nedávno to znovu pripomenuli francúzski kardiológovia.
Ak sa tím odborníkov rozhodol pre operáciu, muselo ísť o poškodenie niektorých z troch hlavných ciev. Tvrdí kardiológ Juraj Pálka, ktorý sa k problematike vyjadroval všeobecne.
Srdcovo-cievne ochorenia si každoročne vyžiadajú 17,5 milióna životov. Je to rovnaký počet, ako spôsobuje AIDS, tuberkulóza, rakovina, cukrovka a chronické respiračné ochorenia spolu.
Má len 4,4 centimetra a dokáže predvídať mozgovú príhodu. Tento unikátny prístroj má v tele zatiaľ 25 Slovákov a patria medzi prvých pacientov na svete, ktorí ho môžu využívať.
Eve Goncalvesovej, primárke oddelenia zlyhávania a transplantácie srdca, ku šťastiu stačí vedomie, že ľuďom pomohla prinavrátiť zdravie a zachrániť život.
Aj keď sa povedomie o srdcovo-cievnych chorobách výrazne zvyšuje, kardiovaskulárne ochorenia sú na Slovensku stále príčinou smrti až polovice obyvateľstva.