Stalo sa tak na návrh sťažovateľa Zoltána Vargu, ktorého byt tajná služba v rokoch 2005 a 2006 odpočúvala.
Oboznamovanie obhajoby s vyšetrovacím spisom v kauze Gorila sa malo začať 8. decembra. Vyšetrovateľka však k nemu nepustila zamestnancov z advokátskej kancelárie zastupujúcej Haščáka.
Dôvody sťažnosti doplní obhajoba finančníka dodatočne.
MARIÁN REPA: Bolo to už tak dávno, že sa až nechce veriť, že po toľkých rokoch niekto znova otvorí prípad Gorila. A predsa! Polícia obvinila zo závažných trestných činov Jaroslava Haščáka a spolu s ním ďalších šesť ľudí.
Haščákove predchádzajúce stíhanie skončilo pre políciu neslávne. S veľkou pompou obsadili sídlo Penty a štát sa za nezákonné obvinenie a väzbu musel ospravedlniť.
Obvinený má byť aj exminister Jiří Malchárek či Anna Bubeníková.
Súd v polovici júla Dobroslava Trnku nečakane oslobodil. Teraz zverejnil dôvody, prečo.
Súd zastavil stíhanie Dobroslava Trnku v kauze Gorila
Rozhodol o tom Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) po jeho sťažnosti v súvislosti s odpočúvaním v rámci akcie Gorila.
Prečo je jedno odpočúvanie zákonné a druhé nie, a napriek tomu môžu byť obe použiteľné pred súdom? Vysvetľuje to advokát Peter Kubina
Bývalý generálny prokurátor je obžalovaný z ukrývania nahrávok kauzy Gorila, čelí až 10 rokom za mrežami.Trnka vinu popiera.
IGOR DANIŠ: Ospravedlnenie by znamenalo totiž priznanie chyby a túto škvrnu by zo seba koalícia už nikdy nezmazala.
Slovenská informačná služba hovorí útokoch zo strany Úradu špeciálnej prokuratúry. Reč je o vyšetrovaní kauzy Gorila a vyšetrovateľov NAKA.
Finančník Jaroslav Haščák žiada o ospravedlnenie za trestné stíhanie pre kauzu Gorila a následnú väzbu.
Generálny prokurátor Žilinka zrušil v súvislosti s kauzou Gorila obvinenie voči finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi.
Sudca sa rozhodol pustiť hodinu a pol dlhú nahrávku, na ktorej odsúdený Marian Kočner nadáva bývalému prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Kvôli množtvu dôkazov bude súd pokračovať v utorok ráno.
Jaromír Čižnár na súde s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom opísal stretnutie s expremiérom Robertom Ficom a Trnkom na Úrade vlády, kde si spolu vypočuli časť Gorily.
IGOR DANIŠ: Prečo sa na Slovensku vyšetruje obchodovanie s nahrávkou Gorila, a nie samotný korupčný mechanizmus z druhej Dzurindovej vlády v rokoch 2002 až 2006?
Nahrávku Gorily mal Trnka podľa polície ukrývať na viacerých miestach namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní.
V jednej z najväčších korupčných káuz v histórii Slovenska nie je dostatok dôkazov.