Vyštudovala bankovníctvo – daňovníctvo, pracovala v oblasti reklamy a nakoniec zachránila Slovenskú ľudovú majoliku v Modre pred krachom. Miriam Fuňová.
Projekt získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska vo výške 199 900 eur, Slovensko prispelo sumou takmer 30-tisíc eur.
Jedenásťročný chlapec sa stal hrdým objaviteľom keramickej figúrky starej 2500 rokov počas rodinného výletu na juhu Izraela.
Nová metóda datovania keramiky s pozoruhodnou presnosťou umožní určiť vek pravekých nálezov z celého sveta.
Vo veku 97 rokov zomrel v polovici augusta národný umelec Ignác Bizmayer. Uložili sme ho do modranskej zeme. Svet sa zmenšil a navždy zmenil.
Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.
V Trnave budú mať cez sviatky veselú výstavu pod názvom Najlepšie s humorom. V Západoslovenskom múzeu sa o dobrú náladu postarajú výtvarníci Ria Banášová a Ivan Popovič.
Letný seriál Pravdy každý týždeň postupne predstaví pôvod a históriu deviatich remesiel. Začína hlinou a jej spracovaním.
Nová sezóna v Schaubmarovom mlyne v Pezinku začne už tradične výstavou. Tento rok je pripravená nová výstava Z kruhu von.
Keramika je remeslo, ale aj umenie a dizajn. Kde inde to vedia lepšie ako v Modre, ktorá je kolískou slávnej modranskej keramiky?
Keď sa však povie "mozaika", ľudia na Slovensku si predstavia buď kúpeľňové štúdia, alebo rozbité obkladačky. Ale mozaika nie je len o tom.
Dielňu vytvorili v zariadení pre seniorov pred dvoma mesiacmi. Práca s hlinou sa seniorom zapáčila a ich výrobky dokonca zaplnili stánok na vianočných trhoch.
Fujara, valaška, bryndzové halušky... K výrobkom symbolizujúcim Slovensko vždy patrila aj keramika z Modry.