Podľa prokremeľských vojnových blogerov majú vojaci námietky najmä k akosti a množstvu strelného prachu v severokórejskej munícii.
Záujem Ruska o severokórejskú vojenskú pomoc prijali mnohí s úškrnom. Žeby štát, ktorý sa považuje za veľmoc, bol odkázaný na muníciu od jednej z najbiednejších a najizolovanejších krajín sveta?
Pripravuje Severná Kórea provokácie proti južnému susedovi? Plánuje diktátor Kim Čong-un jadrový test a možno aj nejaký útok?
James Hoare bol v rokoch 2001 až 2002 britský chargé d'affaires v Pchjongjangu. Pre Pravdu zhodnotil situáciu v KĽDR po summite, ktorý sa konal 12. júna v Singapure.
Dvadsaťšesť diktátorov z piatich kontinentov, dvadsaťšesť prístupov k jedlu opisuje zábavná kniha Večere diktátorov. Má podtitul Sprievodca skazenými chúťkami tyranov.
Pasy mohli byť použité na cesty do Brazílie, Japonska a Hongkongu.
Malajzijská polícia potvrdila, že v kauze vraždy nevlastného brata vodcu KĽDR sa objavili noví podozriví, ktorí sú občanmi Severnej Kórey.
V Severnej Kórei sa v stredu končí trojročné smútočné obdobie za zomrelého vodcu krajiny Kima Čong-ila.
Všetci Severokórejčania, ktorí majú rovnaké meno ako líder krajiny, sa musia premenovať. On jediný totiž podľa nového nariadenia môže nosiť meno Kim Čong-un.
Kima Čong-una v obvode v regióne Päktu-sa, odkiaľ pochádza jeho otec a bývalý líder KĽDR Kim Čong-il, volilo 100 percent voličov a aj účasť bola plná.
Zástupy ľudí v severokórejskej metropole Pchjongjangu dávali kvety k pamätníku zosnulého vodcu Kim Čong-ila pri tradičných oslavách jeho narodenín.