Tento rok už komunistická krajina odpálila niekoľko desiatok rakiet, vlani ich bolo rekordných viac ako 70.
Severokórejský vodca Kim Čong-un dohliadal na palebné cvičenie, ktoré malo preukázať pripravenosť krajiny.
Severná Kórea na nočnej vojenskej prehliadke predstavila najnovšiu vojenskú techniku.
K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.
Severokórejský vodca Kim Čong-un uviedol, že konečným cieľom jeho krajiny je vlastniť najsilnejšie jadrové sily na svete.
Hovoria jej aj raketa monštrum. Severokórejská medzikontinentálna strela Hwasong-17 má dolet asi až 15-tisíc kilometrov, teda dokáže zasiahnuť aj USA.
Ako ekonomicky zaostalá krajina financuje tieto aktivity?
Kórejskú demilitarizovanú zónu začali vytvárať v roku 1953. Vtedy trojročnú kórejskú vojnu ukončilo prímerie, ktoré podpísali zástupcovia KĽDR, Číny a OSN.
Vodca Kim Čong-un už naznačil ďalšie provokatívnejšie testy.
Šírenie koronavírusu v Severnej Kórei podľa vplyvnej sestry Kim Čong-una zavinila Južná Kórea, pričom jej pohrozila odplatou.
Nového juhokórejského prezidenta označil Kim za "konfrontačného maniaka" a jeho vládu za spolok "gangsterov".
Správa prišla niekoľko dní po tom, ako severokórejský vodca Kim Čong-un vyzval na zvýšenie obranyschopnosti krajiny voči vonkajším hrozbám.
Rozhovory o denuklearizácii Severnej Kórey nepokročili, odkedy v roku 2019 stroskotal posledný summit bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa s Kim Čong-unom.
Severokórejský diktátor Kim Čong-un čelí nepriateľovi, na ktorého nebudú stačiť atómovky a balistické rakety.
Ri Čchon-hi sa svojim zvučným a emóciami nabitým prejavom preslávila aj za hranicami.
Severná Kórea vo štvrtok uviedla, že skúšobne odpálila raketu Hwasong-17.
KĽDR testuje rakety, ale aj trpezlivosť sveta. Pchjongjang od začiatku roka uskutočnil už sedem skúšok zbraňových systémov.
Kim Čong-un sa moci ujal 30. decembra 2011 po smrti svojho otca.
Tajná služba mala na zhodnotenie stavu Kim Čong-una použila počítačovú umelú inteligenciu. Okrem iných metód analyzovala Kima na videozáznamoch s vysokým rozlíšením.
Podľa Kim Čong-una je vývoj zbraní v jeho krajine potrebný vzhľadom na nepriateľskú politiku USA a zbrojenie na strane Južnej Kórey.