Suché obdobia trápiace v posledných rokoch krajiny strednej Európy majú viac príčin.
Zástupcovia iniciatívy Klíma ťa potrebuje veria, že sa prerokovanie petície premietne do uznesenia, o ktorom bude rokovať Národná rada SR.
Svetová meteorologická organizácia (WMO) vystríha pred tým, že v dôsledku globálneho otepľovania by počet ľudí, ktorí potrebujú humanitárnu pomoc, mohol do roku 2030 stúpnuť o 50 %.
Spoločnú výzvu premiérom svojich krajín zaslali pred budúcotýždňovým rokovaním Európskej rady.
Občania v petícii žiadajú Národnú radu SR o vyhlásenie stavu klimatickej núdze.
Nedarí sa mu dosiahnuť 14-percentný podiel obnoviteľných zdrojov energie na celkovej spotrebe energií.
Nočné svetielkujúce oblaky, takzvané noctilucenty sa budú na oblohe vyskytovať čoraz častejšie. Podľa klimatológa Jozefa Pecha za to môže práve klimatická zmena.
Vedci v Taliansku skúmajú ružové sfarbenie ľadovca v Alpách, ktoré zapríčinili riasy v dôsledku klimatickej zmeny.
OLIVER BAKOŠ: Greta Thunbergová sa po neuveriteľnom samovyliečení z COVID-19 v prenajatom byte rozhodla k svojim tradičným klimatickým problémom pribrať aj koronakrízu.
Skupina vedcov a profesorov navrhuje, by sa na miestach predaja fosílnych palív objavili informácie o následkoch ich spaľovania na klímu a zdravie. Nejde o žart.
Klimatológovia na výskumnej stanici na východnej Antarktíde po prvý raz zaznamenali vlnu horúčav.
Austrálske letá sú dvakrát dlhšie ako zimy. Vyplýva to z analýzy, ktorú uskutočnili po najteplejšom a najsuchšom roku, aký dosiaľ v krajine zaznamenali.
Predsedníčka EK von der Leyenová uviedla, že Európsky zákon o klíme, ktorý by mal uvedený záväzok legislatívne zakotviť, "je srdcom Európskej ekologickej dohody".
Existuje dokonca 50-percentná pravdepodobnosť, že sa v historických tabuľkách dostane na prvé miesto. Oznámili to vedci z Národného úradu pre oceány a ovzdušie (NOAA).
Španielska vláda chce dosiahnuť, aby krajina do roku 2040 získavala až 95 percent elektriny z obnoviteľných zdrojov.
Za odchodom Vikingov z Grónska v 15. storočí možno nestálo iba ochladzovanie klímy, ako sa doteraz predpokladalo, ale aj nadmerné lovenie mrožov.
"Niektoré konflikty v 21. storočí sa týkajú prístupu k zdrojom a prispeli k tomu klimatické zmeny,"povedal pre Pravdu riaditeľ Brookingsovho inštitútu John Allen.
Antidieselová horúčka je v plnom prúde. Mnohé automobilky naftové motory už odpísali, ďalšie sa na tento krok chystajú. Pritom sú cestou k zníženiu emisií CO2.
Dôsledky zmeny klímy sú zjavné. Horúčavy môžu viesť ku kratším tehotenstvám. Zistili to americkí vedci.
Ak sa v akejkoľvek komunite výrazne obmedzí prístup k vode, nezvyšuje to podľa odborníkov len zdravotné riziko.