Tvoj čas je časom niekoho, koho poznáš, máš rada a kto ťa formuje. Islanďan vie, čo to znamená, keď sa topia ľadovce. Čas dnes plynie najrýchlejšie v ľudskej histórii.
Írsky spisovateľ John Boyne sa preslávil románom Chlapec v pásikavom pyžame. V novej knihe píše o tom, ako sa ľudia menia pod vplyvom sociálnych sietí,
Hervé Le Tellier zaujal slovenských čitateľov už svojím predchádzajúcim románom Anomália, ktorý bol preložený do štyridsiatich piatich jazykov a bude sa podľa neho nakrúcať seriál. Tentoraz pripravil láskavý román o láske, ktorá nie vždy býva láskavá.
On je profesor s brilantnou mysľou, no má problémy s pamäťou. Ona je pomocnica v domácnosti, slobodná matka desaťročného syna. Náhoda ich zvedie dokopy, aby vytvorili neobyčajnú, no veľmi súdržnú rodinu.
Veľký rozprávačský talent a silný príbeh, to je kombinácia, ktorá mladú taliansku spisovateľku Beatrice Salvioni približuje k slávnej kolegyni Elene Ferrante.
Kniha upozorňuje aj na pocit, ktorý má čoraz viac ľudí v dnešnej dobe. V konkurenčnom prostredí, ktoré je však plné balastu a priemernosti, sa ťažko presadiť, byť docenený či dokonca významný. A čím poctivejší a vážnejší človek, tým to má ťažšie.
Túto knižku si treba prečítať práve teraz, na jar, keď znova všetko začína zelenieť a pučať. Veronika Šikulová v nej totiž píše o všetkých vôňach a farbách, aké len možno v prírode nájsť. A pomedzi tie vtáčiky a chrobáčiky sa prebúdzajú aj ľudské túžby, spomienky a sny.
Príbeh o znovunájdenom domove je pre ľudí rovnaký všade na svete. Sprevádza ho odchod, nádej, občas aj pád, výčitky a pochybnosti. Román Škovránkovo tajomstvo je príbeh o hľadaní svojho miesta na zemi. Pretože domov je tam, kde ste vítaní.
Autor sa narodil v rodine dolnozemských Slovákov vo Vojvodine (Srbsko) a jeho rodina reagovala na výzvu vlasti Mať volá - vrátila sa z dediny Bingula na rodné Slovensko. Stal sa z neho uznávaný vedec a o svojom živote vie rozprávať veľmi pútavo.
Slovenské knihy vo výbere Pravdy.
Holandský polyglot Gaston Dorren nás vezme na okružnú cestu, v ktorej preskúmame dvadsať najrozšírenejších jazykov sveta, veľký kus kultúry a histórie, aj súčasné podoby a výstrednosti jednotlivých jazykov.
Má skoro štyridsať, žije v láske s dlhoročným partnerom, nadovšetko miluje svoju prácu - písanie - a nemá deti. Čo žena získa a čo stratí, keď sa stane matkou?
Poviedky Haruki Murakamiho sa odohrávajú raz v Grécku, raz v Taliansku či na Havaji a najčastejšie v jeho rodnom Japonsku. Každá je čarovná iným spôsobom, no v každej sa prepletá každodenný život s ľudskými snami a túžbami.
Hneď na začiatku tejto knižky čitateľa zaujme mapa. Je to mapa Ukrajiny a na nej sú vyznačené miesta, kde žili alebo stále žijú národnostné menšiny, ktoré autorka knihy navštívila. Na území jednej krajiny je ich spolu až štrnásť.
Úchvatný osobný príbeh "prvej cigánskej úradníčky" , spisovateľky, vysokoškoláčky a osvetárky Eleny Lackovej odhaľuje kus histórie, tradícií a kultúry Rómov na Slovensku. Budete prekvapení, čo všetko ste o Rómoch nevedeli.
Renesančná, no vôbec nie romantická láska v napínavom historickom románe, v ktorom neveste ide o život.
Esejista a filozof Dalimír Hajko napísal knihu Stopy (v mojej) duši (Vydavateľstvo SSS) o ľuďoch, na ktorých nezabudol ani po ich smrti.
Weronika Gogola napísala knihu o svojom rodnom kraji a teraz nám ponúka svoj pohľad na Slovensko ako na svoju novú domovinu. Kniha týždňa: Ufo nad Bratislavou.
Island je najlepším miestom na svete pre ženy. Táto vzdialená a málo známa krajina je podľa Svetového ekonomického fóra najúspešnejším štátom sveta v snahe o rovnosť medzi mužmi a ženami. Prečo sa práve v tejto malej ostrovnej krajine ženám darí najlepšie? Odpovede hľadá prvá dáma Islandu, manželka prezidenta Eliza Reid vo svojej knihe.