O žene, ktorá sa stala obeťou mocného muža. Starnúci muž na prechádzkach po osudovom meste. Bolestne krásne príbehy z Izraela. Prečo sa veľké civilizácie zrútili aj pútavé dejiny medicíny. Dobré knihy vo výbere Pravdy.
Otca má Rusa, matku Ukrajinku a dnes je rád, že sa týchto dní už nedožili. Knihy Michaila Šiškina preložili do 35 jazykov a získal za ne prestížne literárne ceny.
Prestížnu britskú literárnu Bookerovu cenu získal v nedeľu írsky spisovateľ Paul Lynch za svoj dystopický román Prophet Song (Prorokova pieseň).
Spisovateľ Roman Brat napísal novú knihu pre deti Stromkáči (vydavateľstvo Stonožka) o vzbure zvieratiek, ktoré obývajú jeden strom. V rozhovore priblížil, ako vznikol zvierací dekameron a či je dnes les horúca téma.
Michail Šiškin napísal knihu Moje Rusko - vojna či mier? aby ľudia na Západe lepšie pochopili, čo sa v Rusku deje a prečo. Dá nám nazrieť do „tajomnej ruskej duše“, rozmotá nitky propagandistických lží a povie veľa aj o nás.
Hudobné legendy zmenili svet, a predsa o nich nevieme všetko. Viac nám o nich povedia knihy, ktoré mapujú ich hviezdnu dráhu. Ponúkame zopár tipov pre hudobných fanúšikov.
Keď som prvýkrát počula o knihe Postsedliaci, vytvorila sa mi v mysli predstava, ktorá sa neskôr ukázala byť veľmi naivnou. Usúdila som totiž, že pôjde o text, ktorého cieľom bude zblížiť ľudí z vidieka s tými z miest.
Na sociálnej sieti Instagram ju sleduje viac ako 76-tisíc užívateľov, Ema Müllerová však nezostala len pri influencingu na sieťach.
Príbehy o sile slov a krehkosti vzťahov, fantasy séria z londýnskeho podzemia, dojemný príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa snažia uniknúť pred vojnou aj detské dobrodružstvá od Jamieho Olivera. Knižné novinky vo výbere Pravdy.
Romantický príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch a dokonalej láske. Nový Sebastian Fitzek vo voľnom pokračovaní Zberateľa očí. Kniha plná vedeckých poznatkov aj osobných skúsenosti s depresiou. Chlapec, drak a čarovný svet dobrodružstiev v ilustrovanej klasike Eragon.
Francúzka Annie Ernaux získala Nobelovu cenu za literatúru. V jej osobnom živote zohrala rozhodujúcu úlohu udalosť, ktorú opisuje v rovnomennej novele.
Rozhovor s talianskym genetikom, evolučným biológom a spisovateľom Guidom Barbujanim (68), ktorému na Slovensku nedávno vyšla nová kniha.
Ak sa za životom obzrie človek, ktorý má 81 rokov, asi je o čom rozprávať. O to viac, ak patrí medzi najúspešnejších umelcov v histórii. Dokazujú to aj pamäti slávnej americkej herečky a speváčky Barbry Streisand.
Oliver Pötzsch z Mníchova pochádza z dynastie katov. Nečudo, že sa jeho séria kníh o katovej dcére stala medzinárodným bestsellerom. Na Slovensku vyšli jeho dve knihy o viedenskom hrobárovi.
Časy za železnou oponou neboli bezfarebné. Presviedča nás o tom pôsobivý príbeh Taťjany Lehenovej, v ktorom nahliadneme do histórie jednej nie celkom typickej rodiny naprieč troma generáciami.
Česká herečka a spisovateľka Jana Bernášková navštívila redakciu Pravdy a nechala nás vstúpiť do jej sveta tvorby.
Dokonalá korisť uprostred hudobného festivalu, voľné pokračovanie románu z Osvienčimu Chlapec v pásikavom pyžame, cestu objavovania seba samého aj príbeh hlbokých ľudských väzieb, vojna aj rozprávkový Nekonečný príbeh.
Spisovateľka Jana Bodnárová píše vo svojej novej knihe Patchwork v bielej (vydal Aspekt) o zvláštnej rodine. Kompozícia je dynamická - čitateľ sa dozvedá spätne, čo sa stalo, mozaika sa skladá, koniec zostáva otvorený.
Ide o jeden z najvzácnejších stredovekých rukopisov - iluminovanú modlitebnú knihu nazývanú Prebohaté hodinky vojvodu z Berry.
Dospievanie je ako život medzi dvoma svetmi - detským a dospelým - jeden sa s druhým prelína a zároveň samy seba popierajú. Kto sa pri tom tápaní v tme potkne, môže spadnúť riadne tvrdo. Román o dnešnej rodine a svete, kde je málo miesta pre lásku, a predsa vždy niekde vyklíči.