Samičky komárov budú neplodné a samčekovia budú ďalej prenášať narušený gén, kým populácia nevymrie.
K letu patria aj štípance. Na komáre nadávame, včely tolerujeme, ale až hrôzu môžu spôsobiť osy či sršne.
Medzi dovolenkármi sa často šíri množstvo "dobrých rád", ako svojpomocne vyriešiť rôzne zdravotné problémy. Zozbierali sme najčastejšie tvrdenia, ktoré nie sú pravdou.
V Česku v oblasti južnej Moravy objavili vedci komára, ktorý roznáša smrteľný vírus. Pravdepodobne ho tam zavliekli migrujúce vtáky zo saharskej Afriky.
Obľúbenú turistickú destináciu Srí Lanka straší horúčka dengue. Ide o vírusové ochorenie, ktorého prenášačom je komár rodu Aedes s dennou aktivitou.
Moskytom by z tejto televízie malo neznesiteľne "pišťať v ušiach". Spoločnosť LG Electronics predstavila televíziu so zariadením, ktoré vydáva zvukové vlny.
Ochladenie s prízemnými mrazmi bolo iba krátkodobým žartíkom počasia. Teraz by už malo byť teplejšie. Viac nás budú zrejme trápiť komáre.
Komáre prenášajúce maláriu sa snažia vyhnúť pachu živých kurčiat. Podľa novej vedeckej štúdie by sa to dalo využiť pri príprave účinného repelentu.
Ak si myslíme, že malária sa nás absolútne netýka, našu istotu môže nalomiť fakt, že druhy komárov, ktoré prenášajú maláriu, sa už objavili aj na našom území.
Do boja proti vírusu zika nasadili vedci z britskej firmy Oxitec modifikované komáre druhu Aedes aegypti. Projekt skúšajú v Brazílii a Paname.
Virologické laboratórium potvrdilo, že na Slovensku máme prvý prípad nakazenia vírusom Zika. Cestovné kancelárie nezaznamenali odliv turistov.
Maláriou sa každý rok nakazí približne 200 miliónov ľudí a 580-tisíc chorobe podľahne. Výrazne zmierniť tento stav by mohli pomôcť moskyty, ktoré boli geneticky upravené.
Na Záhorí začnú v stredu skoro ráno postrekovať komáre. Starostovia obcí už totiž hlásia kalamitný výskyt komárov.
Znížením pomeru samičích potomkov mienia vedci zredukovať riziko šírenia malárie.
V troch z dvanástich brazílskych miest, ktoré budú onedlho hostiť majstrovstvá sveta vo futbale, môže vraj dôjsť k prepuknutiu epidémie horúčky dengue.
Nacistický režim na konci druhej svetovej vojny skúmal možnosť použiť maláriou infikované komáre ako biologickú zbraň. Laboratórium založil Heinrich Himmler.
Na postreky proti kalamitnému výskytu komárov po povodniach nebude prispievať štát, ako to v novele zákona navrhoval poslanec za Most József Nagy.