Bývalá sekretárka v nacistickom koncentračnom tábore Stutthof Irmgard Furchnerová sa odvolala voči podmienečnému odsúdeniu.
Legendárny herec sa do vyhladzovacieho tábora na území Poľska vybral so zástupcami Nadácie židovského centra Auschwitz, ktorá ho nedávno ocenila za boj proti nenávisti.
Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.
Proces je označovaný ako jeden z posledných, ktoré Nemecko s pomocníkmi nacistického režimu 77 rokov po druhej svetovej vojne vedie.
Podľa obvinení Josef Schütz napomáhal a nabádal k poprave sovietskych vojnových zajatcov a vražde väzňov.
Čím sa nám prihovára dokumentárny film s názvom Gerta Vrbová?
V Sachsenhausene väznili nacisti v rokoch 1936-1945 viac ako 200-tisíc ľudí.
Najväčší nacistický tábor smrti Auschwitz mohli červenoarmejci oslobodiť pred 75 rokmi skôr. Ale aj neskôr. Vyplýva to z najnovších výsledkov historického výskumu.
Izraelské svetové fórum o holokauste bojkotuje poľský prezident Andrzej Duda, kým na spomienkové podujatie v Poľsku nedostal pozvánku šéf Kremľa Vladimir Putin.
GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Iba ten, čo má uši zaliate voskom, nepočuje, že aká šuškanda sa dnes opäť šíri: Vieme, kto za to môže! Stačí „ich“ pomenovať.
Alex Moskovic bol rodák zo Sobraniec a významný aktivista vo vzdelávaní o zverstvách páchaných počas druhej svetovej vojny.
Prvýkrát sa tak v Európe podarilo podľa archeológov odhaliť obete nacistického prenasledovania Rómov a Sintov.
Uviedla to predsedníčka Združenia oslobodených politických väzňov a pozostalých Zdeňka Valouchová, ktorú v pondelok citovala Česká televízia.
Kazimierz Albin bol medzi prvými, ktorého nacisti poslali do pekla na zemi.
Z roka na rok stúpa záujem o lety nad bývalým táborom, drony uľahčujú fotografovanie z vtáčej perspektívy dokonca súkromným osobám.
Lýdia Piovarcsyová, ktorá pochádza zo slávnej rodiny Steinerovcov, spomína na na strašné obdobie holokaustu.
Nemec slúžil ako príslušník oddielov SS v koncentračnom tábore Stutthof na strážnej veži.
Súd, ktorý sa začal minulý rok v novembri, zrušili už v decembri, keď bol niekdajší dozorca SS hospitalizovaný kvôli problémom so srdcom a obličkami.
Plán vyvolal v Nemecku vlnu kritiky.
Palij po 2. svetovej vojne tajil svoju nacistickú minulosť a tvrdil, že bol počas vojny roľníkom a robotníkom v továrni. Podarilo sa mu tak získať americké víza.