Viac ako dve desaťročia po vojne sa kosovskí voliči chystajú pochovať vo volebných urnách moc niekdajších veliteľov UÇK.
Výbuch nastal v popoludňajších hodinách v reštaurácii v meste Ferizaj, asi 40 kilometrov južne od hlavného mesta Kosova.
Uviedol to osobitný tribunál v Haagu pre vojnové zločiny v Kosove, ktorý bude vysoko postavených kosovských politikov súdiť.
Thaci bol vodcom povstaleckej Kosovskej oslobodzovacej armády, ktorá bojovala vo vojne v Kosove za nezávislosť od Srbska.
Stoja teraz Európska únia a USA na západnom Balkáne proti sebe?
Ani jeden členský štát EÚ nemá svoje veľvyslanectvo v Jeruzaleme.
Výsledkom rokovaní je tiež to, že Belehrad presunie svoje veľvyslanectvo v Izraeli do Jeruzalema a Priština uzná Izrael.
Krajinu v aplikácii znázorňujú ako súčasť Srbska, čo je podľa kosovskej ministerky zahraničia v "priamom rozpore s politickou a právnou realitou".
Rozhovory sa mali uskutočniť už v júni v Bielom dome vo Washingtone.
O svojej úlohe počas boja Kosovčanov o nezávislosť povedal, že "nikto nemôže prepísať dejiny"
Vypočúvanie bude zamerané na jeho úlohu počas boja Kosovčanov o nezávislosť.
"Ak sa obvinenie potvrdí, okamžite ako váš prezident odstúpim a budem čeliť obvineniam," povedal Thaci v televíznom príhovore k občanom.
Pokus Washingtonu prevziať od Bruselu patronát nad dialógom Belehradu s Prištinou nevyšiel. Po kosovskom prezidentovi Hashimovi Thaçim pozvánku do Bieleho domu vrátil aj premiér Avdullah Hoti.
Haagsky osobitný súd pre Kosovo ho obvinil z celej škály vojnových zločinov spáchaných v 90. rokoch 20. storočia počas vojnového konfliktu so Srbskom.
Smeruje Srbsko k budúcnosti v Európskej únii? Ruka v ruke s veľkým víťazstvom ide aj veľká zodpovednosť. Hovorí o tom slovenský europoslanec Vladimír Bilčík.
MIROSLAV ČAPLOVIČ: Thaçimu sa podarilo bezdôvodne ponížiť Lajčáka a tým pádom aj EÚ, čím nič nedosiahol. Naopak, sám sebe vystavil visačku bezočivca na čele Kosova.
Donald Trump si zaumienil, že do novembra, keď ho čaká boj o znovuzvolenie, dovedie Belehrad s Prištinou k trvalému mierovému riešeniu ich sporu o Kosovo.
Za novú vládu hlasovalo 61 poslancov, 24 bolo proti a jeden sa zdržal hlasovania.
Namiesto toho Hashim Thaci vyzval na silnejšiu úlohu USA v procese normalizácii vzťahov so Srbskom.
Úradujúci kosovský premiér Albin Kurti o tom zámere ubezpečil Miroslava Lajčáka, osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.