Spravodajské médiá sa dôsledkom koronavírusovej pandémie presunuli do internetového priestoru.
JÚLIUS LŐRINCZ: Po Európe koluje neformálny dokument, v ktorom ide údajne o "dokončenie rozdelenia Juhoslávie“. Je to nezmyselný a neuskutočniteľný plán, ale to neznamená, že nie je nebezpečný.
Duel mal zvláštnu príchuť a pikantnú dohru.
Španielsko rovnako ako Slovensko štát Kosovo neuznáva.
Osobitný splnomocnenec EÚ pre kosovsko-srbský dialóg Miroslav Lajčák čelí kritike Prištiny za nástennú mapu Balkánu. Hovorí, že ide o nedorozumenie.
Na základe predbežných výsledkov nebude mať Vetëvendosje pravdepodobne väčšinu v 120-člennom parlamente a na vytvorenie vlády si bude musieť nájsť koaličného partnera.
Viac ako dve desaťročia po vojne sa kosovskí voliči chystajú pochovať vo volebných urnách moc niekdajších veliteľov UÇK.
Výbuch nastal v popoludňajších hodinách v reštaurácii v meste Ferizaj, asi 40 kilometrov južne od hlavného mesta Kosova.
Uviedol to osobitný tribunál v Haagu pre vojnové zločiny v Kosove, ktorý bude vysoko postavených kosovských politikov súdiť.
Thaci bol vodcom povstaleckej Kosovskej oslobodzovacej armády, ktorá bojovala vo vojne v Kosove za nezávislosť od Srbska.
Stoja teraz Európska únia a USA na západnom Balkáne proti sebe?
Ani jeden členský štát EÚ nemá svoje veľvyslanectvo v Jeruzaleme.
Výsledkom rokovaní je tiež to, že Belehrad presunie svoje veľvyslanectvo v Izraeli do Jeruzalema a Priština uzná Izrael.
Krajinu v aplikácii znázorňujú ako súčasť Srbska, čo je podľa kosovskej ministerky zahraničia v "priamom rozpore s politickou a právnou realitou".
Rozhovory sa mali uskutočniť už v júni v Bielom dome vo Washingtone.
O svojej úlohe počas boja Kosovčanov o nezávislosť povedal, že "nikto nemôže prepísať dejiny"
Vypočúvanie bude zamerané na jeho úlohu počas boja Kosovčanov o nezávislosť.
"Ak sa obvinenie potvrdí, okamžite ako váš prezident odstúpim a budem čeliť obvineniam," povedal Thaci v televíznom príhovore k občanom.
Pokus Washingtonu prevziať od Bruselu patronát nad dialógom Belehradu s Prištinou nevyšiel. Po kosovskom prezidentovi Hashimovi Thaçim pozvánku do Bieleho domu vrátil aj premiér Avdullah Hoti.
Haagsky osobitný súd pre Kosovo ho obvinil z celej škály vojnových zločinov spáchaných v 90. rokoch 20. storočia počas vojnového konfliktu so Srbskom.