Desiati zákonodarcovia protestujú proti stopercentnému zvýšeniu cla.
Správa prichádza v čase zvýšeného napätia medzi Belehradom a Prištinou.
Kosovský prezident Hashim Thaçi sa posťažoval na agresivitu srbského prezidenta Vučića.
Predseda kosovského parlamentu označil Srbsko za nepriateľa.
Kosovské orgány predtým uviedli, že približne 160 občanov Kosova pôsobilo v radoch extrémistických skupín v Sýrii a Iraku.
Šesticu zadržali v júni. Robili aj nábor pre extrémistické skupiny.
Do stavu najvyššej pohotovosti uviedol Vučič armádu, keď na sever Kosova vtrhlo niekoľko členov kosovskoalbánskych jednotiek.
Americké veľvyslanectvo v Kosove tento krok vlády v Prištine nepotešil.
JÚLIUS LŐRINCZ: Zdá sa, že vlastne až teraz sa začnú vecné rokovania medzi Belehradom a Prištinou. "Výmeny územia“ sa však budú zosúvať z pracovného stola.
Očakával sa konkrétnejší plán pre Kosovo. Ale návšteva srbského prezidenta Aleksandara Vučiča v regióne sa zmenila skôr na kontroverziu.
Kosovský premiér Haradinaj zakázal srbskému prezidentovi Vučičovi vstup do kosovského regiónu, kde mal navštíviť dedinu obývanú srbskou menšinou.
Srbský prezident Aleksandar Vučič uviedol, že dosiahnuť dohodu, ktorá by mala vyriešiť spor jeho krajiny s Kosovom, bude ťažké.
Namiesto pokroku v rokovaniach sa piatok niesol v znamení napätia.
Najchudobnejšia časť niekdajšej Juhoslávie sa koncom 80. rokov stala miestom, kde vypukli ostré národnostné spory, trvajúce dodnes. Srbsko odtrhnutie svojej južnej provincie nikdy neprijalo.
Srbský prezident Aleksandar Vučić vo štvrtok povedal, že druhý septembrový víkend pôjde do Kosova a prednesie tam zásadný prejav.
Srbský prezident Aleksandar Vučič avizoval na 9. septembra jedno zo svojich vôbec najdôležitejších vystúpení, očakáva sa návrh riešenia kosovskej otázky.
Podľa Thaciho by sa mohol stať súčasťou Kosova väčšinovo albánsky región v okolí juhosrbského mesta Preševo.
Srbský prezident uviedol, že sa snaží získať aspoň niečo, aby to nevyzeralo ako úplná porážka. Ide pritom o oblasť na severe Kosova.
Demaçi patril k najaktívnejším stúpencom odtrhnutie Kosova od Srbska.
MOV požiada športové organizácie, aby vzhľadom na politické a športové napätie starostlivo zvážili konanie medzinárodných podujatí v Srbsku a Kosove.