Novým majiteľom je francúzsky zberateľ, ktorý ju mieni zapožičať múzeu alebo vedeckej inštitúcii.
Horšia stabilita, pády a bolestivé úrazy. Aj toto je výsledok starnutia, ktoré sa do veľkej miery podpisuje pod silu kostry.
Českým archeológom sa podaril neobvyklý nález. Na hradisku Tetín v okrese Beroun objavili hrob, ktorý ukrýval kostrové pozostatky patriace staršej žene. Zaujímavé a nečakané je, že táto žena bola černoška.
Na výstave v dánskom Národnom múzeu sa po približne 1000 rokoch stretnú kostrové ostatky dvoch príbuzných Vikingov.
Aké topánky by sa dali označiť za stredoveké - loubutinky alebo lodičky od Jimmyho Choo? Boli známe ako poulaines.
Archeológovia v irackej jaskyni odkryli zachovalú hornú časť kostry neandertálca a čiastočky peľu okolo nej.
Nález zhruba 10 tisíc rokov starých kostrových pozostatkov mení teórie o tom, ako ľudia osídlili americkú pevninu.
Poznáme svoje kosti? Naša kostra sa neustále mení a má mnohé funkcie. Napríklad rebrá zaisťujú bezpečie našim najdôležitejším orgánom.
Testy DNA ukázali, že beznohá kostra objavená pod základmi tanečného parketu na západe Ruska skutočne patrí Napoleonovmu obľúbenému generálovi.
Japonskí vedci objavili nový druh dinosaura, ktorý bol dlhý takmer osem metrov, informovala agentúra AFP.
Kostrové pozostatky štvornohého predchodcu dnešných veľrýb objavili americkí vedci v peruánskej púšti.
V Argentíne našli kosti najväčšieho známeho druhu medveďa, ktorý žil v starších štvrtohorách a meral vo vzpriamenej polohe cez štyri metre.
Zvyšky kostry sa našli v sobotu doobeda neďaleko popradskej mestskej časti Matejovce.
Nedávno objavenému dinosaurovi odborníci ešte ani nestačili dať meno. Jeho kostra je taká obrovská, že sa nezmestí do jednej sály.
Múzeum leží južne od Káhiry a svojou neobvyklou témou má povzbudiť záujem turistov, o ktorých vo veľkej miere Egypt prišiel kvôli teroristickým útokom.
Rekonštrukcia električkových tratí v Košiciach odhalila nečakané tajomstvo. Bagrista pri výkopoch narazil na pozostatky kostier štyroch ľudí.
Vedci našli na území Etiópie časť lebky, ktorá vraj patrí do vývojového radu predchodcov dnešného človeka. Ide vraj o dosiaľ neznámy druh australopitekov.
Vedci z Leicesterskej univerzity podrobili kostru panovníka forenznému medicínskemu skúmaniu. Každé z troch zranení bolo dosť závažné, aby mu kráľ podľahol.
Čo ste možno nevedeli o kostiach vo vašom tele...
Kostra nájdená v roku 2012 pod parkoviskom v anglickom meste Leicester možno nepatrí anglickému kráľovi Richardovi III. z 15. storočia. Tvrdia to dvaja britskí vedci.