MARIÁN REPA: Odchod viacerých poslancov od Kotlebu a následný rozpad ĽS NS by mohla byť dobrá správa pre Slovensko. No vzhľadom na to, že kotlebovcom od leta preferencie rastú, je akákoľvek radosť predčasná.
Opoziční poslanci Mazurek, Ďurica, Suja, Kočiš, Urban a europoslanec Uhrík odchádzajú po zmene stanov, ktorá posilnila pozíciu predsedu.
Rečníci spochybňovali protipandemické opatrenia, testovanie na COVID-19, ochranné rúška, vakcínu i očkovanie.
IGOR DANIŠ: Na Deň boja za slobodu a demokraciu sa skúsme zamyslieť, prečo sme si zvolili týchto politikov? Neboli iní? Aj toto je daň za slobodu a odkaz 17. novembra.
IGOR DANIŠ: Na Deň Ústavy SR symbolicky na Námestí slobody sa na proteste zišli šéfredaktor časopisu Zem a vek, vyznávači Slovenského štátu(kotlebovci) s komunistami.
BORIS ZALA: Aký dôvod môže mať ktosi, kto sa pokladá za sociálneho demokrata, hlasovať, ak niečo navrhnú kotlebovci? A prečo v prípade obmedzovania slobodnej voľby ženy nehlasovať proti?
MARIÁN REPA: Traja členovia Kresťanskej demokracie – Život a prosperita oznámili, že opúšťajú poslanecký klub ĽS NS. Či „vstanú noví bojovníci“, má teraz v rukách najmä Matovič.
MIROSLAV ČAPLOVIČ: Dvaja smeráci spolu s dvomi kotlebovcami založili platformu Za hodnotové Slovensko. Je to prvý prípad, keď sa formalizuje spolupráca Smeru s extrémistami.
MARTIN KRNO: V druhom pokuse o zvolenie za predsedu výboru NR SR pre ľudské práva dostal Ľuboš Blaha o tri hlasy menej ako v piatok.
IGOR DANIŠ: Nik nečakal, že Matovičovej strane a tiež hnutiu Sme rodina budú chýbať ľudia na ministerské posty. To môže postupne veľmi destabilizovať riadenie štátu.
MARIÁN REPA: Keď sa Boris Kollár „vyviňoval“, že za Kotlebovo nezvolenie je zodpovedný Robert Fico, ktorý ho „podrazil", išlo o absolútne nepochopenie situácie.
MARTIN KRNO: Tak už nielen voči voličom extrémistickej strany treba byť ústretoví, ako tvrdil počas predvolebnej kampane Igor Matovič, ale aj k jej predstaviteľom?!
STANISLAV MIČEV: Nie náhodou reči kotlebovcov pripomínajú rétoriku, ktorá naše rodiny, susedov a priateľov v minulom storočí potichu, ale isto pripravovala o práva aj o život.
MARIÁN REPA: Politici deklarujú, že s kotlebovcami nie sú ochotní ísť do koalície, no lákadlo moci je veľké. Bola by to však zmluva s diablom, na ktorú by sme doplatili všetci.
MARIÁN REPA: Je naivné predpokladať, že progresívcom sa podarí získať nejakých voličov z radov kotlebovcov. Naopak, skôr to môže zmobilizovať ich elektorát.
ALENA KREMPASKÁ: Ustálila sa u nás obyčaj: navzájom si nadávať za politické názory. Namiesto vynucovania si reálnych výsledkov od politikov brýzgame na voličov opačného tábora.
MARTIN KRNO: Tvrdé, gardistické jadro priaznivcov ĽS NS kritika priamo v uliciach podľa všetkého vyvádza z miery. Ako napr. v piatok v Trnave.
MARIÁN REPA: Špecifikom týchto volieb je to, že Smer síce slabne, no na preferenciách demokratickej opozície sa to nijako neprejavuje. Posilňujú sa iba kotlebovci.
MARIÁN REPA: Pri sledovaní politických diskusií môže človek nadobudnúť pocit, že najväčším problémom Slovenska sú registrované partnerstvá a adopcie detí homosexuálmi.
Pozdravom mal podľa súdu verejne prejaviť sympatie k ideológii ľudáckeho režimu na Slovensku a k Hlinkovej garde.