V Ázii sa pravdepodobne črtajú nové vesmírne preteky, pretože Čína sa chce do roku 2030 stať "hlavnou vesmírnou veľmocou"
Vo veku 94 rokov zomrel v stredu český astrofyzik, astronóm, propagátor vedy a nestor českej a československej kozmonautiky Boris Valníček.
Leteli traja, hrdinami sa stali dvaja. Jeden z trojice sa 20. júla 1969 nemohol dotknúť nohami Mesiaca. Niekto z posádky musel zostať v kozmickom korábe. Bol ním Michael Collins.
Ruská kozmická agentúra Roskosmos zablahoželala Spojeným štátom a súkromnej americkej spoločnosti SpaceX za úspešný pilotovaný let k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).
"Houston, máme tu problém." Hláška, ktorú snáď pozná každý. Od letu Apolla 13, ktorý je označovaný ako "najúspešnejší neúspech v histórii kozmonautiky" uplynulo 50 rokov.
Žila v tieni slávy tých, čo sa dostali do vesmíru, no zvlášť v prvopočiatkoch kozmonautiky bola nenahraditeľná. Lekárka Adila Kotovská zomrela vo veku 93 rokov.
Slovensko sa v roku 1999 stalo 21. krajinou na svete, ktorá do vesmíru vyslala svojho zástupcu.
Bývalá sovietska kozmonautka Svetlana Savická, ktorá je teraz podpredsedníčkou obranného výboru dolnej komory ruského parlamentu, to povedala vo štvrtok pre tlačovú agentúru TASS.
Ak nikto nesúťaží, niet ani porazeného. Práve toho sa držal Sovietsky zväz, keď celé roky popieral, že by s USA súperil o to, kto vyšle prvého človeka na Mesiac.
V dobývaní vesmíru, v ktorom pred viac než polstoročím súperili USA a Sovietsky zväz, mala spočiatku navrch Moskva.
Bykovskij bol jedným z prvých 20 sovietskych armádnych pilotov vybraných na výcvik pre lety do vesmíru.
Sovietsky letec Jurij Gagrin, od ktorého narodenia uplynie 9. marca 85 rokov, získal večnú slávu v apríli 1961, keď sa ako prvý človek vybral do vesmíru.
Volkodav nestráca odvahu a chystá sa napísať excentrickému miliardári a majiteľovi firmy SpaceX, či by nevenoval nové exponáty a nenavštívil múzeum.
Spojenie dvoch objektov na obežnej dráhe je dnes bežnou záležitosťou. Koncom 60. rokov minulého storočia bol ale taký výkon niečím výnimočným.
Dnes sa majú pred sídlom Chruničevovho závodu zísť zamestnanci na demonštrácii, kde chcú proti pripravovanému masovému prepúšťaniu protestovať.
Nik jej to nezoberie - bola prvou ženou vo vesmíre. Valentina Tereškovová presne pred 55. rokmi 16. júna 1963 na 70 hodín opustila Zem.