Šéf parlamentu je na návšteve Beneluxu. Okrem kauzy Skripaľ sa s kolegom Marsom Di Bartolomeom venoval aj vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice.
ROBERT ŠKOPEC: Eurofondy sa stali kritickým faktorom deformácie demokratického systému vo všetkých štátoch V4.
"Nemôžeme dopustiť, aby niekoľko krajín osamote riešilo bremeno migrácie,“ uviedol pre Pravdu Manfred Weber, šéf frakcie európskych ľudovcov v europarlamente.
Víťaz rakúskych parlamentných volieb a očakávaný budúci kancelár Sebastian Kurz nemá záujem o pričlenenie svojej krajiny k Visegrádskej skupine.
Európska komisia má záujem o rokovania s krajinami V4, povedal Juncker po stretnutí so slovenským premiérom Robertom Ficom v Bruseli.
MARTIN KOVÁČIK: Slovensko má našliapnuté na to, aby ukázalo susedným krajinám chrbát
ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensko je najdrahšou krajinou v rámci V4. To znamená, že naši obyvatelia si môžu dopriať za svoje príjmy menej ako susedia v Česku, Poľsku alebo Maďarsku.
Spor o rozdeľovanie utečencov medzi členskými štátmi EÚ sa dostal na rokovanie varšavskej schôdzky šéfov vlád krajín Beneluxu a V4.
Vláda SR nikdy neprijala žiadny tajný záväzok, že súhlasí s povinnými kvótami. Vyhlásil to v NR SR počas pravidelnej Hodiny otázok premiér Robert Fico.
K témam migrácie, bezpečnosti, dohody medzi Európskou úniou a Ukrajinou a k jednotnému digitálnemu trhu prijali premiéri krajín V4 spoločné vyhlásenie.
Grécky minister pre migráciu Janis Muzalasobvinil krajiny takzvanej Visegrádskej skupiny (V4), že sabotujú európsky plán prerozdeľovania utečencov z Grécka.
Vyšehradská štvorka (V4) plní svoje poslanie v rámci Európskej únie a tiež sa osvedčila v spore o únové prerozdeľovacie kvóty migrantov.
Prezident Andrej Kiska v piatok cestuje na summit prezidentov Visegrádskej štvorky, ktorý sa koná 14. a 15. októbra v Poľsku.
Britská premiérka Theresa Mayová odmietla hrozbu slovenského premiéra Roberta Fica, že by krajiny visegrádskej štvorky mohli vetovať dohodu o brexite.
Niekdajší český minister zahraničia Karel Schwarzenberg rozumie rozhorčeniu Rakúska nad prístupom krajín V4, teda aj Slovenskej republiky, k utečeneckej kríze.
Visegrádska štvorka oslavuje svoje 25. výročie. Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko sa rozhodli spolupracovať a vzájomne si pomáhať v rámci európskej integrácie.
PETER JAVŮREK: Výsledky dohody Európskej únie rozdeliť si najprv 40-tisíc a potom ďalších 120-tisíc utečencov sú také, že dosiaľ sa rozdelilo asi 500 ľudí.
Tento rok by vo Visegrádskej štvorke mohli dominovať témy ako obrana, energetika či doprava. V rozhovore to uviedol vedúci pracovník programu SFPA Strážay.
Premiéri krajín Visegrádskej štvorky odmietajú návrhy na zmenšovanie schengenského priestoru a vytvorenie minischengenu.
Prezidenti Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Chorvátska vo štvrtok v Balatonfürede na brehu najväčšieho maďarského jazera rokujú o utečeneckej kríze.