Vedci očakávajú, že počet obyvateľov planéty bude kulminovať okolo roku 2064.
Spoločnosť US News & World Report nedávno vydala rozsiahly rebríček. Hodnotí v ňom štáty z viacerých hľadísk, na základe 63 rôznych atribútov.
Systémy na rozpoznávanie tváre používajú alebo začínajú používať viaceré krajiny. Priekopníkom je v tomto smere Čína, ktorá túto technológiu zavádza takmer všade.
Menej známe miesta sveta priťahujú najmä dobrodruhov, ktorí radi spoznávajú nepoznané a chodia po nevyšliapaných chodníčkoch. Ich pozitívne recenzie lákajú aj ďalších.
V jednotlivých krajinách Európskej únie je úroveň finančných príjmov rôzna, a preto sú aj výrazné rozdiely medzi priemernými výdavkami na jeden výlet.
Blíži sa dovolenkové obdobie a mnoho Slovákov sa počas neho chystá vycestovať do zahraničia. Podľa súčasného trendu sa v cudzine používajú platobné karty stále častejšie, či už debetné alebo kreditné. V niektorých štátoch sa doslova bez karty nezaobídete.
Názvy mnohých juhoamerických krajín sú úplne popisné. Napríklad "krajina pozdĺž striebristej rieky" (Argentína) alebo "malé Benátky" (Venezuela).
Druhé skončilo Nórsko, ktoré vlani figurovalo na prvom mieste. Tretia priečka patrí tento rok Dánsku.
Opýtaní hodnotili kvalitu svojho života v 6 oblastiach – HDP na obyvateľa, dĺžky života, sociálnej podpory, dôvery v systém, vnímanej slobody a pomoci.
Druhá je Kanada, tretia Veľká Británia a na štvrtom mieste sú USA. Česko je 38. Rebríček predstavili v stredu na Svetovom ekonomickom fóre.
Nemecko má v súčasnosti najlepšiu povesť vo svete spomedzi 50 rozvinutých alebo rozvíjajúcich sa krajín, k čomu prispeli aj "vynikajúce športové výkony".
Tohtoročná letná dovolenková sezóna bude podľa odborníkov iná, ako tá predošlá. Ako sa mení správanie Slovákov a ktoré krajiny sú pre nich top?