Speváčka a ilustrátorka Zuzana Smatanová si pri nedávnej návšteve Pravdy našla čas aj na rozhovor. Veľmi osobný a otvorený.
Monografia Martina Kellenbergera je vskutku rozsiahla: má 392 strán a obsahuje vyše 450 reprodukcií, plus fotografie a plagáty k výstavám. Vydarila sa?
Tento rok sa do súťaže Red Bull Doodle Art zapojilo takmer 2000 mladých umelcov z celého Slovenska.
Mala dvanásť rokov, keď v škole nakreslila ruskú a ukrajinskú vlajku - na prvú napísala "Nie vojne", na druhú "Sláva Ukrajine", uprostred stojí žena, ktorá rukou kryje dieťa pred raketami letiacimi z Ruska.
Za 33 rokov vysielania toho už Simpsonovci zažili veľa, ale do koncentračného tábora sa ešte nedostali. Obľúbených hrdinov kresleného seriálu tam poslal až taliansky popartový umelec aleXsandro Palombo.
Dražba v parížskej pobočke aukčného domu Christie’s sa má síce konať až 18. mája, no už teraz priťahuje pozornosť znalcov z celého sveta.
Výtvarník, režisér animovaných filmov a ilustrátor detských knižiek sa svojím Krtkom preslávil po celom svete.
Borisa Hanečku vníma verejnosť dlhé roky ako dizajnéra, ten posledný aj ako dvorného dizajnéra slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej.
Podporiť talent je jedna z ciest, ako niekomu urobiť lepší život. Možno aj preto sú pre slovenskú licitátorku Ninu Gažovičovú, príťažlivé charitatívne dražby.
Austrálska tlačová rada v pondelok rozhodla, že vlaňajšia karikatúra tenistky Sereny Williamsovej zverejnená v denníku The Herald Sun nebola rasistická.
Menej známu časť tvorby Milana Paštéku predstavuje výstava Tajomstvo kresby v bratislavskej Fecik Gallery. Potrvá už len do 17. júna.
Dosiaľ neznámu skicu od Leonarda da Vinciho objavili experti z francúzskeho aukčného domu Tajan po tom, čo ju tam ešte v marci priniesol na ocenenie istý lekár na dôchodku.
Vtipom a iróniou mieria na diváka kresby Jamesa Prescotta, aj keď si neraz berie na mušku vážne témy.
Spoločnými silami nakreslili obrázok, ktorý zaujal porotu v redakcii Pravdy. Druháčka Marietka Karvayová (9) a štvrtáčka Veronika Kotlárová (9) sa rady hrajú, parádia a obľubujú rozprávky.
Čiernobiela kresba, ktorá spája známy pacifistický symbol so zobrazením Eiffelovej veže, vznikla už v čase, keď sa svet ešte len dozvedal o hrozivých útokoch v Paríži.
Séria, ktorú umelec nazval "Nikdy viac" má ľudí prinútiť k zamysleniu a pripomenúť im, čo sa vo vyhladzovacom tábore Auschwitz-Birkenau stalo.
Do detských príbehov o rodine Muminovcov zakomponovala traumu z vojny, problémy s otcom, seba aj svoju životnú partnerku. Tove Jansson, fínska spisovateľka.
V priestoroch bratislavského Divadla Malá scéna STU možno až do 17. marca vidieť kresby, maľbu a kreslený humor Ivana Popoviča pod názvom Moje víly, moje mrchy.
Kresbu tušom s názvom Apocalypse (My Boyfriend Doesn't Care), teda Apokalypsa (Môjmu priateľovi je to jedno) vytvorila slovenská výtvarníčka.