Málokto vie, že Slovensko má národnú rieku. Je ňou Nitra. Storočný monument z bieleho kanadského mramoru a čiernej žuly pri prameni presviedča o bázni k vode.
Slovenskí filmári zvečnili jeden mohutný výdych Karpát. Bude posledný?
Ľudí odjakživa zvábili čudesné svetlá, ktoré veda stále nevie celkom spoľahlivo vysvetliť, ale aj mäsožravky, ktoré mali človeku dať 100 rokov života.
Ničíme tmu. Mažeme milióny hviezd, aj životov. Svet sa oberá o lieky na rakovinu. A Slovensko stráca unikát na východe v Poloninách.
Správca Vrbenských rybníkov urobil pozoruhodnú investíciu, vďaka ktorej pomohol prírode aj človeku a popritom zachoval cenné a veľmi staré príbehy.
Slovensko práve v tomto období pripravuje krok, ktorým podporí kántrenie bobrov. Čo je absurdné, keď pochopíme, čo všetko bobor pre krajinu robí.
Na Slovensku by boli Vianoce každý deň, keby tí, čo pracujú s pôdou, nemysleli iba na svoj luxus, ale starostlivosť o zem by venovali aj susedom Je to utópia?
Nečakali, že pri tom spoznajú niekoho, koho je ťažké spoznať. Samého seba.
Čo by sa asi stalo, keby sme tentoraz skúsili načúvať vŕbe? Mohlo by to prevrátiť naruby spôsob, akým vnímame stromy, a vôbec prírodu.
Ak poľnohospodárstvo neustúpi z priemyselnej cesty, ktorá zabíja život v pôde a ohrozuje zdravie obyvateľstva, hrozí, že vnukom už nezostane žiadna pôda.
Film o včelách, včelároch a o nastavení ľudskej spoločnosti má vtipný odkaz aj pre politikov.
Vedci zistili, že keď spieva zbor, srdcia spevákov sa zladia v rovnakom rytme. Lenže to isté zažívajú aj farmári.