Vysoký krvný tlak je civilizačnou chorobou, ktorá nebolí a ktorej sa v produktívnom veku nevenuje pozornosť.
Viac dobrej nálady aj viac energie počas športového výkonu! Tu je zopár dobrých dôvodov, prečo treba jesť častejšie banány.
Stále zelený strom so sivými lesklými listami je síce symbolom stredomorských krajín, ale darí sa mu aj u nás. Jeho plody dobre poznáme, no málokto vie, že aj jeho ďalšie časti sa dajú využiť.
Vysoký tlak nebolí, neštípe, roky môže ničiť vaše telo a vy si to ani nevšimnete. Následky sú však naozaj vážne. Vhod vám prídu plodiny, ktoré pomôžu dostať tlak pod kontrolu.
Vedci v súčasnosti diskutujú o tom, aký má vplyv na predčasné úmrtie z dôvodu srdcovocievnych ochorení vek a pohlavie človeka.
Hľadáte nápoj na podporu imunity, krásy, energie a dlhovekosti? Nemusíte piť žiadne exotické riasy, ani drahé elixíry. Odpoveďou je starý dobrý kefír.
Pomôcť pri znižovaní krvného tlaku môžu aj aktívne zložky z prírody - napríklad ibištekový čaj.
Znižovanie krvného tlaku, ochrana obličiek, hydratácia organizmu a pozitívne účinky na chudnutie. Aj takéto účinky má vodný melón na zdravie seniorov.
Kofeín sa vyskytuje nielen v káve, ale aj v iných potravinách.
V londýnskej nemocnici Hammersmith začali využívať pri liečbe pacientov so srdcovými poruchami malý počítač s názvom V-lap.
Slaná látka netradičnej farby. Himalájska soľ predstavuje balzam pre ľudské zdravie. Oceňuje sa ako prírodná medicína i skvelý liek.
To, že je kravata nepríjemným doplnkom, môže potvrdiť veľa mužov. Nemecká štúdia teraz ukázala zdravotné riziká populárneho kúska odevu v obchodných kruhoch.
Ľudia okolo 35. roku života by si mali sledovať krvný tlak, aby si udržali zdravý mozog v neskoršom veku. Uvádza sa to v štúdii publikovanej v magazíne Lancet Neurology.
Je prekvapujúce, čo jablká a čaj dokážu s naším telom. Tieto potraviny totiž obsahujú takzvané flavonoidy.
S odvážnym tvrdením prišla nedávna berlínska štúdia. Tvrdí, že niektorí ľudia nad osemdesiat rokov môžu mať viacero zdravotných výhod z miernej hypertenzie.
Je to tlak, ktorým krv pôsobí na vnútornú stranu ciev. Kolíše v priebehu srdcového cyklu, pri zmene fyzickej námahy, rôznych emóciách, ako aj ako reakcia na rôzne látky.
Meranie krvného tlaku je asi najčastejším vyšetrením, napriek tomu sa často robí nesprávne. Treba mu preto venovať náležitú pozornosť.
Kolegyňa novinárka, ktorá si náhodne dala odmerať krvný tlak na tlačovej konferencii na tému hypertenzie, zistila, že jej horný tlak je takmer dvesto!
Hypertenzia, resp. vysoký krvný tlak je v súčasnej dobe celosvetový problém. Postihuje 40 až 50 % vo veku nad 18 rokov. Pozrite si video.