Džihádistická skupina Islamský štát (IS) použila koncom júna počas útokov na území severovýchodnej Sýrie bojový plyn.
Turecký prezident Erdogan sa nechal počuť, že krajina nikdy nedovolí, aby vznikol kurdský štát, ktorého územie by zahŕňalo juhovýchod Turecka a časť Sýrie.
Pre teroristov z Islamského štátu má žena jasne definované mantinely. Musia byť zahalené, poslúchať manžela a opustiť dom môžu, len ak je to naozaj nevyhnutné.
Z vyše osemdesiat miliónov obyvateľov Turecka tvorí najväčšia menšina necelú pätinu, napriek tomu práve Kurdom pripadla kľúčová rola vo voľbách.
Islamskí radikáli v Sýrii uniesli takmer 300 Kurdov, ktorí si v meste Halab na severe krajiny chceli vyzdvihnúť svoje výplaty.
Problémy majú Arabi v niekoľkých častiach provincií Irbílu a Ninive. Milície svojím bojom rozšírili územie ovládané Kurdmi až o 40 percent.
Deväťminútová nahrávka pripomína video, ktoré extrémisti zverejnili začiatkom tohto mesiaca a na ktorom bolo vidieť upálenie jordánskeho pilota zaživa.
Kurdské jednotky vytlačil radikálov z Islamského štátu zo sýrskeho pohraničného mesta Kobani, ktoré bránili už dlhé mesiace. Postup islamistov spomalili nálety koalície vedené Spojenými štátmi.
Kurdské jednotky kontrolujú už 70 percent sýrskeho mesta Kobani v blízkosti tureckej hranice.
Kurdskí bojovníci bojujú o iracké mesto Sindžár na severe krajiny, ktoré ešte v lete obsadili povstalci z extrémistickej skupiny Islamský štát.
Po strategicky významnom víťazstve kurdských bojovníkov proti islamistom v severnom Iraku kurdskí milicionári oznámili nové úspechy aj v bojoch o Kobani.
Bojovníci kurdskej Pešmergy si prebojovali cestu na irackú horu Sindžár a oslobodili stovky ľudí, ktorých tam obliehali militanti z Islamského štátu.
Irán uskutočnil v uplynulých dňoch nálety na pozície Islamského štátu na východe Iraku. Informoval o tom hovorca Pentagonu admirál John Kirby
Prudké zrážky medzi ozbrojencami radikálnej skupiny Islamský štát a kurdskými obrancami sýrskeho mesta Kobani vypukli na hraničnom priechode s Tureckom.
Škót Jamie Read slúžil v armáde a nepáči sa mu, že ho niekto označuje za žoldniera. Teraz totiž bojuje na strane Kurdov v Sýrii proti Islamskému štátu.
Skupina irackých kurdských bojovníkov, pešmergov, ktorí sa vybrali na pomoc sýrskemu mestu Kobani, v stredu skoro ráno pristála na juhovýchode Turecka.
Môže ísť o propagandu, tvrdila hovorkyňa amerického ministerstva zahraničia, v reakcii na video o omyle letectva USA v súvislosti s pomocou Kurdom brániacim sýrske obani.
Ministri členských krajín EÚ, ktorí sa v pondelok stretli v Luxemburgu, vyzvali Turecko na otvorenie svojich hraníc pre kurdských bojovníkov.
Americké lietadlá zhodili v nedeľu večer kurdským bojovníkom pri Kobani prvýkrát zásielku zbraní, munície a zdravotníckych potrieb.
Jediní vojaci, ktorí v pozemnej operácii bojujú proti islamistom, sú momentálne Kurdi. Minister irackého Kurdistanu v rozhovore tvrdí, že na porazenie ISIL to nestačí.