Z bývalých európskych komunistických štátov sa v rebríčku najlepšie umiestnili Slovinsko, Česko je 12.
ZUZANA KUSÁ: Na mapovom portfóliu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) sú už viac rokov ľahko prístupné dôležité údaje o obciach v oblasti hospodárenia či čerpania eurofondov.
Z aplikácie si môžu obyvatelia zistiť, aké bodové hodnotenie z pohľadu kvality života má obec či mesto, v ktorom žijú.
Hoci ľudia v top krajine platia jedny z najvyšších daní na svete – až polovicu svojho príjmu odvádzajú štátu – je to vyvážené službami a výhodami.
TOMÁŠ IMRICH PROFANT: Ak 1 % najbohatších emituje takmer polovicu globálneho CO2, je zrejmé, že z hľadiska udržateľnosti nie je odstránenie extrémnej chudoby problémom.
Dôležitosť spánku netreba podceňovať. Telu treba dopriať pravidelný, kvalitný a dostatočný spánok. Kvalita aj kvantita spánku sa odrážajú na psychickom a fyzickom zdraví, a tým ovplyvňujú kvalitu života.
ĽUBOŠ PAVELKA: Medzinárodné analýzy porovnávajúce životnú úroveň seniorov vo svete sú zrkadlom správania sa jednotlivých krajín ku generácii tretieho veku.
Zmeny sa týkajú ľudí s nízkym príjmom, príspevku na úpravu auta, ľudí s nepravidelným príjmom, posudkovej činnosti aj jednorazových peňažných príspevkov.
Slovensko sa v kvalite života umiestnilo medzi 149 štátmi na 35. mieste. Česko je na 24. priečke, Poľsko na 33. mieste a Maďarsko je 39. v poradí.
ZUZANA KUSÁ: Chýba legislatíva, ktorá by všetkých mocných dôsledne zaväzovala konať v súlade s verejným záujmom a neklásť ho bokom v snahe pochlebovať verejnej mienke.
PETER JAVŮREK: Kvalita života sa nemeria makroekonomikou ani národnými mýtmi.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: V posledných rokoch sa množia javy a udalosti, ktorých zásluhou si už veľa ľudí z bezprostrednej skúsenosti uvedomuje, že v moderných mestách sa nedá žiť.
Viedeň je deviatykrát najlepším miestom pre život podľa spoločnosti Mercer. Praha je na 69. mieste, Bratislava na 80. priečke. Najhoršie je v Bagdade.
Slovensko sa ocitlo sa medzi krajinami s "vysokým sociálnym pokrokom" pri skúmaní 50 ukazovateľov kvality života.
Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.
Vláda Roberta Fica ja zodpovedná za nižšiu kvalitu života Slovákov. Vyhlásili to poslanci NR SR za hnutie OĽaNO.
Slovensko sa v kvalite života posúva dopredu. Vlani sa u nás žilo asi o desatinu lepšie ako v Maďarsku. Podľa OECD sme v približovaní sa vyspelým ekonomikám skokanom regiónu.
TOMÁŠ PROFANT: Slovenská vláda odsúhlasila zákaz predaja vo väčšine obchodov počas všetkých sviatkov.
Švajčiarsko vystriedalo Nemecko na čele výročného rebríčka "najlepších krajín na svete", ktorý zostavuje americký magazín US News and World Report.
Priemerný predpokladaný vek dožitia bude vo svete v budúcom desaťročí ďalej narastať a v niektorých krajinách by už do roku 2030 mohol prekročiť hranicu 90 rokov.