Pochádza z ostrova Sumatra v Indonézii a má vyše dvoch metrov.
Kým v minulosti bol vzácnosťou, v posledných rokoch sa tento jav stáva pravidlom. Prečo?
Viacročné rastliny, ktoré každý rok vyháňajú z podzemnej časti nové byle a kvitnú na tom istom mieste. To je stručná definícia trvaliek. Ich pestovanie v princípe nie je zložité, predsa len však má svoje zákonitosti.
Zo štúdie publikovanej v National Geographic vyplýva, že do roku 2100 by množstvo peľu, ktorý rastliny produkujú v období kvitnutia, mohlo vzrásť až o 40 percent.
Ešte pred výskytom prvých mrazov premiestnime muškáty dovnútra. Najlepšie prezimujú v chladnej miestnosti, kde nehrozí mráz. Zimu môžu prežiť niekoľkými spôsobmi.
Vianočné ruže, ktoré sme pestovali celé leto, budú na Vianoce len sotva kvitnúť, ak im odteraz až do vianočných sviatkov nebudeme venovať potrebnú starostlivosť.
Keď sa skorým chryzantémam v týchto dňoch trocha povenujeme, koncom júla budú presne podľa našich predstáv. Hlavné je hnojiť, a najmä zaštipovať.
Pestujete ruže, no stále nie sú najkrajšie široko – ďaleko? Stačí pár fígľov a na váš dokonalý ružový záhon sa bude chodiť pozerať celá ulica.
Sú klasikou našich balkónov a nikdy neomrzia. Ich pestovanie nie je náročné, pár zásad však predsa len treba dodržať, aby muškáty vyzerali krásne.
Veľmi dôležité je v tomto období aj odstraňovanie odkvitnutých kvetov.
Letničky majú v záhrade svoje nezastupiteľné miesto. Celé leto ponúkajú vytrvalé, pestrofarebné kvitnutie a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu.
Takýto apríl tu už dlho nebol. Vlna oteplenia a teploty do 29 stupňov urýchlili kvitnutie rastlín. Alergici prežívajú hektický štart peľovej sezóny.