Orgány pre kybernetickú bezpečnosť už dlhšie varujú pred štátom sponzorovaným kybernetickým aktérom z Číny. Vykonávať útoky môže po celom svete.
Len u prevádzkovateľov „základnej služby“ je potrebné obsadiť odhadom asi 12 800 pracovných miest.
Stalo sa tak len deň po tom, ako Kyjev uviedol, že má dôkazy o tom, že za minulotýždňovým útakom - ktorý vyradil z prevádzky vládne webové stránky - stála Moskva.
Ruské vedenie podľa Putina zároveň očakáva, že Moskva a Washington budú schopné spolupracovať v boji proti počítačovej kriminalite.
Majitelia áut sa vo viacerých štátoch na východnom pobreží Ameriky snažia zásobiť benzínom. Príčinou je odstavenie systému ropovodov Colonial Pipeline.
Kontrola odhalí, či sú chránené proti hackerským útokom.
Slovensku chýbajú stovky odborníkov na kybernetickú bezpečnosť a krajinu čaká rad opatrení na zlepšenie bezpečnosti.
Do konca marca má riaditeľ Národného bezpečnostného úradu predložiť akčný plán jej realizácie.
Zaútočili ruskí hackeri na olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu v roku 2018, ukrajinskú elektrickú rozvodnú sieť či na francúzsku prezidentskú kampaň?
Štát neochránil osobné údaje 300 tisíc testovaných ľudí na koronavírus. „Minimálna kontrola systému mala byť raz za mesiac,“ hovorí expert Miroslav Ilavský.
Korona nás ešte viac, aj z hľadiska nákupov, platieb a spravovania vlastných peňazí, presunula do online priestoru. Odvrátenou stranou sú bezpečnostné riziká.
Policajný zásah v NASES nebol podľa podpredsedníčky vlády pre investície a informatizáciu Veroniky Remišovej unáhlený.
Šéf NÚKIB nebol údajne odvolaný pre zlú prácu úradu, ale pre vlastnú neschopnosť.
Udelila mu ho Agentúra Európskej únie pre bezpečnosť sietí a informácií (ENISA).
Do zvyšovania kybernetickej bezpečnosti systémov verejnej správy smerujú milióny eur.
Hmotný majetok už dávno nie je tým jediným, na čo si musia podnikatelia dávať pozor. Len máloktorý typ podniku sa dnes zaobíde bez počítačových softvérov a systémov, ktoré zabezpečujú všetko od databázy klientov až po plne automatizovaný výrobný proces. Dáta sú kľúčovou komoditou, no zároveň zraniteľným článkom a ich ochrana musí byť samozrejmosťou.
Prvýkrát v histórii zverejnila americká Národná bezpečnostná agentúra voľne prístupný analytický softvér pod názvom Ghidra.
Facebook údajne nereagoval na žiadosť o odstránenie stránok, ktoré podnecujú protištátne aktivity.
"Nielen Huawei, ale aj ostatní čínski výrobcovia telefónov sú dlhodobo pod paľbou kritiky," komentuje kauzu analytik spoločnosti Finlord Boris Tomčiak.
Podľa informácií Pravdy mal byť začiatkom novembra cieľom útokov aj úrad vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho (Smer).