Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.
Fiala na summite podpíše so Zelenským bezpečnostnú dohodu medzi Českom a Ukrajinou.
Zatiaľ čo priemyselné stratégie v minulosti „vyberali víťazov“ (sektory, technológie), teraz by si mali vyberať „poslania“, ktoré podnietia investície a inovácie naprieč sektormi.
Nový britský šéf diplomacie má silné väzby na popredných predstaviteľov americkej Demokratickej strany a je priateľom exprezidenta Baracka Obamu.
IGOR DANIŠ: V roku 1945 labouristi šokujúco vyhrali voľby. Zaviedli sociálne reformy a položili základy štátu blahobytu. Podarí sa labouristom aj teraz uskutočniť historický obrat?
Vyhral voľby a chce zmeniť Britániu. Nakoľko je však labouristický líder a premiér Keir Starmer pripravený čeliť zahraničným výzvam?
Príbehom týchto volieb je neúprosné odhodlanie elektorátu vykopnúť konzervatívcov, napísal hlavný politický spravodajca verejnoprávnej BBC.
Vládni konzervatívci po 14 rokoch pri moci utrpeli debakel.
Favoritom sú stredoľaví labouristi, ktorí boli doteraz hlavnou opozičnou silou. Naopak pravicovej Konzervatívnej strane po 14 rokoch pri moci hrozí porážka.
IGOR DANIŠ: Politický systém budovaný tlačením sa tradičnej pravice a ľavice do stredu narazil. V pate je celý ekonomický systém. Výsledok? Všeobecné zúfalstvo.
O svoje kreslá v dolnej snemovni by prišli aj minister obrany Grant Shapps či minister financií Jeremy Hunt.
Bývalý britský minister financií Rishi Sunak má len 42 rokov, ale nie je ďaleko od toho, aby sa dostal na vrchol kariéry.
O novom lídrovi začnú členovia Labouristickej strany hlasovať 24. februára a svoj hlas budú môcť odovzdať až do 2. apríla. O dva dni neskôr volebná komisia oznámi výsledky.
Zo súboja by eventuálne mohla vzísť prvá líderka v 120-ročnej histórii Labouristickej strany.
Starmer svoju kandidatúru na funkciu lídra zatiaľ oficiálne neoznámil.
ANDREJ MATIŠÁK: Na Britániu nie je veľmi veselý pohľad. Ale je to aj v istom zmysle odraz v zrkadle. Mnohé európske demokracie sa boria s rovnakými problémami.
Digitálne platformy britskej Labouristickej strany boli zasiahnuté hackermi. Prvý z útokov prebehol v pondelok.
Pokus o útok nastal v čase, keď vládnu obavy z možného vonkajšieho zasahovania do parlamentných volieb v Británii a hlavné strany sa čoraz viac spoliehajú na digitálnu komunikáciu.
Podľa expertov to spochybňuje šance Johnsonovej strany na získanie parlamentnej väčšiny vo voľbách, ktoré sa majú konať 12. decembra.
Podľa politológa Christophera Raymonda z Kráľovskej univerzity v Belfaste voľby len ťažko vyriešia súčasné problémy krajiny.