Problémy s pokožkou postihujú každú vekovú kategóriu, no zvlášť u starších ľudí sú opuchy a strata sviežosti viditeľné ihneď po prebudení a o čosi dlhšie.
Na súostroví Špicbergy sa vedci pripravujú na hĺbkové vŕtanie v ľadovci, aby pre neskoršiu analýzu zachránili pred roztopením vzorky starovekého ľadu.
Rozsah ľadovej pokrývky Južného oceánu obklopujúceho Antarktídu klesol vo februári na rekordne nízku úroveň.
Okrem hlavných tvorcov na stavbe spolupracovalo viac ako 70 umelcov, dizajnérov. Ďalších 150 zamestnancov sa postará o chod.
Niektoré menšie ľadovce vo Švajčiarsku stratili toto leto v dôsledku rekordných horúčav značné množstvo ľadu.
Lokálna populácia ľadových medveďov na izolovanom mieste v južnom Grónsku sa vďaka topiacim sa sladkovodným ľadovcom darí napriek nedostatku morského ľadu.
Topenie ľadového príkrovu v Arktíde spôsobené globálnymi zmenami klímy umožní ekologickejšiu lodnú dopravu a vďaka novým námorným trasám zníži vplyv Ruska.
Morský ľad v Antarktíde dosiahol tento rok najmenšiu plochu od začiatku meraní v roku 1970.
Vo východnej časti Antarktídy sa úplne rozpadol a zrútil do mora šelfový ľadovec Conger o veľkosti 1200 kilometrov štvorcových.
Pred 25 rokmi, 17. januára 1997, sa nórsky polárny bádateľ Börge Ousland stal prvým človekom, ktorý pešo ako osamotený chodec prekonal Antarktídu.
Icehotel 32 je výsledkom práce viac ako 70 ľudí vrátane 27 umelcov. Ďalších 150 zamestnancov sa postará o to, aby izby zostali počas sezóny v dokonale bielom stave.
Obohatiť cesto na koláče zdravými tukmi nikdy nemôže byť na škodu. Tie sa nachádzajú najmä v rôznych typoch orechov.
Dve lyže z jedného páru pochádzajúce z doby železnej pred 1300 rokmi sa znovu stretli vďaka objavu archeológov v ľadom pokrytých nórskych horách.
Od polovice októbra na ňom pracuje 20 rezbárov zo Slovenska, Čiech a USA, verejnosti ho sprístupnia 19. novembra.
Návštevníkom ponúka 12 jedinečných izieb aj slávnostnú sálu ideálnu na svadby a iné udalosti. Sála nesie meno Skogen, čo znamená les.
Ľadová vrstva dokáže auto v zime doslova uväzniť. Ak neotvoríte dvere, je boj s námrazou o to ťažší.
Kedysi obria ľadová kryha A68a unášaná prúdmi južného Atlantiku, sa rozlomila najmenej na dva kusy.
Ani bod mrazu vody už nie je absolútna istota. Vedci popísali proces, v ktorom sa za určitých podmienok mení teplota, pri ktorej voda prechádza z kvapalného na tuhé skupenstvo.
V súčasnosti najväčšia ľadová kryha na planéte známa pod názvom A-68 sa posúva k ostrovu Južná Georgia, britskému zámorskému územiu v južnom Atlantickom oceáne.
Po roku bádania okolo Severného pólu konštatovala dosiaľ najväčšia medzinárodná vedecká expedícia alarmujúcu skutočnosť: pobrežný ľad v Arktíde sa topí "dramatickou" rýchlosťou.