Kariéra Lancea Armstronga, kedysi ospevovaného cyklistu a sedemnásobného víťaza Tour de France, sa definitívne uzavrela začiatkom roku 2011.
Americký federálny súd odmietol zablokovať vládnu žalobu na bývalého cyklistu Lancea Armstronga, ktorá pochádza ešte z rokov 2010, resp. 2013.
Približne tisícka cyklistických nadšencov sa pridala k niekdajšej svetovej superstar Lanceovi Armstrongovi, aby ho sprevádzali na jazde na bicykli v Aucklande.
Dopingový hriešnik na športovom dôchodku Lance Armstrong si nemyslí, že by mal byť súdený za zneužitie sponzorských peňazí.
Lance Armstrong sa po piatich rokoch znova objavil na trati cyklistickej Tour de France, hoci len ako účastník charitatívnej jazdy pred pelotónom.
Dopingový hriešnik Lance Armstrong zrejme dobre sleduje vývoj na Tour de France, kde kedysi sedemkrát v rade dominoval a potom o všetky svoje triumfy prišiel.
Bol symbolom nezlomnosti, ľudskej odvahy a sily. Rodičia ho deťom dávali za vzor. Užíval si svetlá televíznych kamier a pozíciu obdivovaného hrdinu.
Na lavicu svedkov sa v súdnom spore s bývalým cyklistom Lanceom Armstrongom môže posadiť aj jeho súčasná priateľka Anna Hansenová.
Lance Armstrong stále trvá na tom, že americká pošta profitovala z jeho prvenstiev na Tour de France viac ako on - a nič na tom nezmenilo ani odhalenie o podvode.
Lance Armstrong si uvedomuje, že Svetovej antidopingovej agentúre (WADA) a ďalším inštitúciám dlhuje opravedlnenie za to, že ich počas kariéry vodil za nos.
Bývalý cyklista Lance Armstrong sa minulý týždeň stretol so šéfom Antidopingovej agentúry USA (USADA) Travisom Tygartom.
Za éru nekontrolovaného dopingu nesie z veľkej časti zodpovednosť aj nesprávne vedenie svetovej cyklistiky v predmetných rokoch.
Bývalý cyklista Lance Armstrong uznal svoju vinu na dopravnej nehode, pri ktorej koncom decembra v Aspene nabúral dve zaparkované autá.
Lance Armstrong prehral arbitráž a bude musieť zaplatiť odškodné desať miliónov dolárov poisťovacej spoločnosti SCA Promotions.
Bývalý americký profesionálny cyklista Lance Armstrong, ktorý kvôli dopingovému škandálu nesmie doživotne pretekať, čelí v USA kvôli autonehode novým problémom s úradmi.
Bývalý prezident UCI Pat McQuaid zastáva názor, že Lance Armstrong bol obeťou honu na čarodejnice americkej antidopingovej agentúry USADA.
Pred dvoma rokmi dostal doživotný trest za doping a prišiel o sedem triumfov na Tour de France.
Dvojica dlhoročných spolupracovníkov amerického cyklistického dopingového hriešnika Lancea Armstronga súhlasila so zaplatením 500 000 dolárov.
Nórsky cyklista Thor Hushovd (36) od roku 2011 vedel o dopingovej minulosti Američana Lancea Armstronga.
Lanceovi Armstrongovi už zrejme nikto nevezme označenie najväčší dopingový hriešnik cyklistiky.