Policajti na mieste vykonali potrebné úkony súvisiace s dokumentovaním miesta nálezu.
Dôkazov o vydarených chirurgických zákrokoch z doby stredoveku veľa nemáme. Vedci teraz jeden taký našli, nie sú však zatiaľ schopní ho vysvetliť.
Dokonale zachovaná, viac ako 140 000 rokov stará lebka patriaca dosiaľ nepoznanému druhu pravekého človeka môže zásadne zmeniť naše chápanie ľudskej evolúcie.
Fosília vtáka, ktorú nedávno objavili na holandsko-belgickej hranici, môže patriť najstaršiemu známemu predchodcovi hydiny.
Izraelským vedcom sa pomocou prastarých vzoriek DNA prvýkrát podarilo zrekonštruovať podobu lebky a rysy tváre denisovanky žijúcej pred 75 000 rokmi.
Vedecký tím v Etiópii našiel takmer kompletnú lebku predchodcu človeka, ktorá je stará 3,8 miliónov rokov.
Homo sapiens čiže človek múdry sa presunul z Afriky do Európy možno až o 150 000 rokov skôr, než sa pôvodne uvádzalo.
Privolaný súdny lekár bude nález podrobne skúmať, aby mohol presne stanoviť pohlavie osoby, vek či príčinu úmrtia
Ako zomrela mladá aristokratka? Aký život žila?
Trojmesačný syn americkej herečky a lifestyleovej bloggerky Evy Amurri Martino sa zranil.
V kontajneri na komunálny odpad v Kežmarku objavili vo štvrtok ľudskú lebku. Objavila ju čašníčka reštaurácie pri vyhadzovaní odpadkov.
Ľudia pred mnohými tisíckami rokov opúšťali Afriku a zamierili cez Blízky východ do Európy. Vedci teraz majú prvú fosíliu, ktorá túto cestu dokladá.
Čo ak najskorší členovia rodu Homo, ako bol človek zručný, človek turkanský alebo človek vzpriamený, v skutočnosti boli jeden a ten istý druh?