Ženy, muži, deti či starší ľudia. Každá veková kategória má iné požiadavky na prísun vitamínov.
Ak sa pozriete na lieky vo vašej domácej lekárničke zistíte, že mnohé z nich už exspirovali. A dokonca poriadne dávno!
Jedlo na stole, lieky v lekárničke, dostupnosť zdravotnej starostlivosti – istoty života moderného človeka, ktoré sú dnes považované za samozrejmosť.
Ak mali policajti „zlý deň“ a nebolo vám pri cestnej kontrole čo vytknúť, mali vždy po ruke kontrolu autolekárničky.
Konečne, nezmyselné nariadenie o povinnej výmene lekárničiek po dátume spotreby je minulosťou. Zákon tiež nebude bazírovať na jej farbe.
Náhodné otravy u detí sú pomerne častým javom. K miestam, v ktorých najčastejšie dochádza k požitiu nebezpečných látok, patrí kuchyňa, kúpeľňa, garáž alebo záhrada.
Štúdie detí cestujúcich z Európy do rozvojových krajín ukazujú, že najrizikovejšími oblasťami s najväčším počtom nákaz sú subsaharská Afrika, Južná Amerika a južná a Juhovýchodná Ázia.
Ako si čo najlepšie zbaliť dovolenkovú lekárničku a na nič nezabudnúť? Nerobte si zoznam v poslednej chvíli, spisujte ho zopár dní. Ak sa vám osvedčí, odložte si ho.
Cestovná lekárnička je základ dovolenkovej batožiny. Jej obsah však treba prispôsobiť účelu cesty a dovolenkovej destinácii.
Najmä v rozvojových krajinách a u individuálnych cestovateľov by mala byť cestovná lekárnička taká, že človek si v prípade potreby nemusí zháňať liečivá v miestnych lekárňach.
Zloženie cestovnej lekárničky závisí od cieľa a účelu cesty. Tu je prehľad toho, čo by v nej nemalo chýbať.