S liekovou závislosťou sa stretol každý štvrtý Slovák, či už osobne, alebo vo svojom okolí. Na tento problém pritom len veľmi zriedkavo upozorní priamo lekár.
Starší ľudia sú vo väčšej miere ohrození nežiaducimi účinkami liekov. Napriek tomu sa takmer 40 % príbuzných aktívne nezaujíma o správne nastavenie ich liečby.
Samotný liek by mal byť kompletne hotový o dva mesiace.
Začala vás pobolievať hlava, ale nechcete do seba "pchať" lieky? Vyskúšajte niečo prírodné, tu sú tipy, po čom siahnuť v pohodlí domova a uľaviť si od bolesti.
Vývoju nového typu účinných antibiotík by mohol výrazne pomôcť výskumný projekt študenta Prírodovedeckej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Ondreja Kováča.
Štvrtina Slovákov vyhadzuje exspirované lieky do koša s ostatným odpadom.
V rozvojových krajinách sa v súvislosti s koronavírusom predáva čoraz viac falošných liekov, varuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).
V prípade, že liek v EÚ registrovaný nie je, ústav sa žiadosťou bude zaoberať najneskôr do 30 dní.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v utorok odporučila ľuďom s možnými symptómami ochorenia COVID-19, aby neužívali liečivo ibuprofen bez konzultácie s lekárom.
Po uplynutí platnosti erecept zo systému zmizne a predpísané lieky viac v lekárni nemožno vybrať.
Vysoké percento liekov, ktoré užívate, je pre vás pravdepodobne nevhodné. Čo je to dietetická potravina alebo limit spoluúčasti?
Celé roky lekári oceňujú silu takzvaného placebo efektu, pri ktorom pacienti cítia účinky lieku, o ktorom veria, že ho užívajú.
V americkom štáte Nebraska začali klinické testy lieku remdesivir, ktorý by mohol pomôcť ľuďom nakazeným novým typom koronavírusu.
Pri kúpe liekov na chrípku a prechladnutie nie je vhodné rozhodovať sa len na základe reklamy alebo odporúčania známych.
Vek nie je iba číslo je názov projektu, ktorý pre seniorov pripravila Slovenská lekárnická komora.
Pred rokom vstúpilo do platnosti nariadenie, ktoré článkom liekového reťazca uložilo povinnosť overovania pravosti liekov.
V októbri 2016 bola schválená revízia výdavkov v zdravotníctve.
Reklamy tieto prípravky označovali za škodlivé.
Poistenci ich dostávajú automaticky na účet alebo poukážkou, nie je potrebné o ne žiadať.
Informácie o nežiaducich účinkoch, ktoré vyplývajú zo súbežného užívania liekov, si aktívne vyhľadáva len polovica Slovákov. Môžu tým ohroziť svoje zdravie.