Krízy, ktoré nasledujú jedna za druhou, dávajú zabrať ľudskej duši.
Nespokojencov môže byť v skutočnosti ešte viac.
Psychické problémy s koncom pandémie neodišli, práve naopak.
Dramaticky sa zhoršuje nielen duševné zdravie mladých, ale aj mužov.
Doba duševnému zdraviu nepraje, ale neprestávajte sa oň snažiť.
Množstvo Slovákov a Sloveniek má pocit osamelosti.
Dnes je Svetový deň duševného zdravia.
Pri jesennej depresii odborníci radia zamerať sa na zdravý životný štýl. Ak pocity ovplyvňujú bežné fungovanie človeka, je lepšie vyhľadať odborníka.
O čom sa rozhodne nerozprávať počas vianočných sviatkov? O očkovaní a rozhodne nie o...
V prípade zlomenej nohy si zavoláme záchranku. Čo ale urobí niekto, kto cíti, že sa mu láme duša? Takmer 20% Slovákov totiž hlási úzkosť a iné ťažkosti.
Naše zistenie poukazuje na nízke povedomie Slovákov o duševnom zdraví, prejavoch duševných porúch a dostupnosti služieb starostlivosti o duševné zdravie.
Až o 280 % sa zvýšila vyťaženosť Linky dôvery Nezábudka. Dôvodom je pretrvávajúca pandémia ochorenia COVID-19. Problémy robí všetkým vekovým kategóriám.
Vyšetrovacia väzba i sám výkon trestu znamenajú výrazný zásah do prežívania jedinca, píše prof. PhDr. Anton Heretik, PhD.
Tvrdia to aj odborníci z bezplatnej Linky dôvery Nezábudka, ktorí majú denne priemerne 30 náročných telefonátov a desať e-mailových správ.
Ako si udržať psychické zdravie v čase pandemickej izolácie? V rozhovore pre Pravdu prezradí psychiatrička a terapeutka Dr. Magdalena Frecer.
Slováci v posledných dňoch prežívajú pre epidémiu spôsobenú novým koronavírusom aj existenčné obavy.
Vo veku 73 rokov zomrela Jana Štúrová, vedecká pracovníčka v odbore psychológie. Angažovala sa v občianskom združení Pomoc ohrozeným deťom, ktoré založila.