O rok príde do slovenských kín výpravný historický film o jednej z najväčších osobností našej histórie v réžii Mariany Čengel Solčanskej.
O rok príde do slovenských kín historický film o Ľudovítovi Štúrovi, ktorý zachytáva jeho dilemu medzi láskou a sebaobetou pre národ.
RTVS si pripomenie narodenie Ľudovíta Štúra, Deň vzniku samostatného Československa aj Výročie Deklarácie slovenského národa.
Ľudovítovi Štúrovi napríklad vyčítal, že v jeho Národných novinách je málo slovanského princípu, ďalších kolegov kritizoval pre nedostatočnú razanciu pri presadzovaní národných záujmov.
Jarok, ktorý nešťastne preskakoval Ľudovít Štúr, sa bez problémov podarilo zdolať lídrovi opozičného Smeru. Straníci si pripomenuli výročie Štúrovej smrti.
Veľa nechýbalo a narodil by sa v USA. Odmalička vyrastal v ďalekom Kirgizsku a dospievať začal v strednom Rusku. Až potom sa usadil na Slovensku.
Dokudrámu Ľudovít Štúr z cyklu Slovenský panteón odvysiela RTVS na Jednotke 24. januára o 20.30 h.
Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre je jediným personálnym múzeom na Slovensku, zaoberajúcim sa prezentáciou osobnosti a diela Ľudovíta Štúra.
V Štúrove odhalili pamätník Ľudovíta Štúra. Udalosť sa neobišla bez mimoriadnych bezpečnostných opatrení.
Medzi Ľudovítom Štúrom a Adelou Ostrolúckou nevzbĺkla nijaká láska. Ak bol zaľúbený, tak do Marie Pospíšilovej, tvrdí Daniela Kodajová z Historického ústavu SAV.
Pravda prináša seriál Najväčší Slovák, v ktorom si môžete prečítať príbeh o Ľudovítovi Štúrovi, ktorý bol vo svojej oblasti výnimočný a ktorý sa dostal medzi prvú desiatku.
Kto napísal báseň Nad Tatrou sa blýska? Na čo sa zmení Marína v ľubostnej lyrike Andreja Sládkoviča? Otestujte svoje vedomosti!
JOZEF LYSÝ: Pri tvorbe identity sa treba inšpirovať príbehom, zakladateľským aktom, mýtom, eposom. Je to čas imaginácie.
V Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici sprístupnili výstavu Ľudovít Štúr ako ho nepoznáte, ktorá netradične približuje život národného dejateľa.
Eseje o láske, živote a smrti sú zostavené z dosiaľ publikovaných i nepublikovaných článkov potomka významného rodu Štúrovcov Ivana Štúra.
Jozef Miroslav Hurban bol zo Štúrových súčasníkov asi najpovolanejší na napísanie jeho životopisu.
Ľudovít Štúr zomrel 12. januára 1856 vo veku 40 rokov. Nikdy sa neoženil a umrel bezdetný. Aké osudy prežíval štúrovský rod po odchode svojho najslávnejšieho syna?
Spomienkovým podujatím zavŕšili v Modre Rok Ľudovíta Štúra. Človeka, ktorý stál pri zrode moderného slovenského národa.
Dal nám spisovnú reč a s ňou dávku seba - vedomia. Štúr zomrel v Modre pred 160 rokmi a túto nedeľu si ho pripomenú v meste jeho posledného odpočinku.